HABER

AB'den Trump'a 'Dostlarınızın kıymetini bilin' önerisi

AB Konseyi Başkanı Tusk, ABD Başkanı Trump'a seslenerek, "Dostlarınızın kıymetini bilin, neticede çok fazla dostunuz yok." dedi.

AB'den Trump'a 'Dostlarınızın kıymetini bilin' önerisi

vrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, ABD Başkanı Donald Trump'ın, askeri harcamaları konusunda NATO müttefiklerini azarlamaktan vazgeçmesi gerektiği söyledi. Tusk, Avrupa Birliği ile NATO arasında bir işbirliği metnini imzaladıktan sonra şöyle konuştu:

"Dostumuz Amerika, müttefiklerinizin değerini bilin; ne de olsa pek fazla kalmadı."

Açıklamanın yarın başlayacak olan NATO zirvesi öncesinde yapılmış olması dikkat çekti.

Trump, Brüksel'de yarın başlayacak NATO zirvesine katılacak. Trump Washington'dan ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, "ABD NATO için diğer tüm ülkelerden daha fazla para harcıyor. Bu adil değil, kabul de edilemez. Bu ülkeler ben göreve geldikten sonra katkılarını artırmaya başladılar ama çok daha fazlasını yapmaları gerek" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
YAHU SAYIN TRUMP BEY BİR GÜN KUZEY KOREYE ÇATIYOR BİRGÜN SURİYEYE ÇATIYOR, BİR GÜN İRANA ÇETIYOR, BİR GÜN ÇİNE ÇATIYOR, BAZENDE RUSYAYA DİŞ GÖSTERİYOR. AB HAKLI ŞU AN.EĞER ONLARDA DEFTERDEN SİLERSE ABD NİN İŞİ ÇOK ZOR DÜNYADA.YAHU İRAN PETROL SATMAYACAKMIŞ DÜNYAYA. BEYLER BU PETROLLER İRANIN YERLİ HELAL MALIDIR ŞU AN.YAKINDA İSLAM ÜLKELERİ UYANIRSA 1 LİTRE PETROL VERMEZLER ABD YE BÖLGELERİNDEN.
Geri Dön