HABER

"AB olmasa da olur"

ADANA (İHA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şube Başkanı Mustafa Çalışkan, Kopenhag Zirvesi'nde Türkiye'ye müzakere tarihi verilmemesi halinde bunun her şeyin sonu olmayacağını söyledi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, Kopenhag Zirvesi'ne 3 gün kala Türkiye'nin görevlerini yerine getirmeye devam ettiğini, bu çerçevede müzakere tarihi verilmesin şart olduğunu ifade ederek, "Zirve sonrasında Türkiye'ye tarih verilmezse bu her şeyin sonu değildir. Biz Kopenhag kriterlerini ülkemiz insanının refahı ve özgürlükleri, ülkemiz ekonomisinin sağlıklı yürümesi açısından gerekli görüyoruz" dedi.

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Mustafa Çalışkan, gelişmiş ülkelerin gelişmelerinin altında yatan unsurlara bakıldığında; insan hakları ve özgürlükleri ile yoksulluğa, yolsuzluğa ve yasaklara karşı verilen mücadelelerin ön plana çıktığına dikkat çekerek, "Ülke olarak Kopenhag ve Maastricth kriterlerini uygulayarak AB'ye ihtiyaç duymadan, ülkemiz insanının dinamik ve çalışkan yapısıyla Türkiye'yi gelişmiş ülke standartlarına getirebilmek çok zor değildir. Ülkemiz insanı da bunu hak etmektedir" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön