Abbas, Erdoğan'dan yardım istedi

Başbakan Erdoğan, Filistin Cumhurbaşkanı Mahmut Abbas ile İsrail Başbakanı Ehud Olmert'i telefonla arayarak, Gazze'de yaşanan durum hakkında bilgi aldı.

Gazze'de insanlık ayıbı

ABD, Hamas'ı suçladı

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak dün akşam Abbas'ı arayarak mevcut gerilim ve çatışmaların kalıcı olarak çözülmesi için itidal çağrısında bulundu. Erdoğan görüşmede, bir an önce müzakereler yoluyla barış sürecinin yeniden başlamasını istedi.

Abbas da bu konuda Başbakan Erdoğan'dan yardım ve destek talep etti. Erdoğan bugün öğlen saatlerinde de İsrail Başbakanı Olmert'i arayarak Gazze'deki son durum hakkında bilgi aldı. Olmert'e Gazze'de yaşananların kabul edilemez olduğunu söyleyen Erdoğan, barış sürecinin yeniden başlamasını istedi. Olmert de son durum hakkında Başbakan Erdoğan'a bilgi verdikten sonra yardım talebinde bulundu.

Gazze'de insanlık ayıbı

ABD, Hamas'ı suçladı

Başbakan Erdoğan ve İsrail Başbakanı Olmert, Türkiye'nin Gazze'de Filistin halkına gönderdiği insani yardımların ulaşması konusunda mutabakat sağladı. Başbakan Erdoğan'ın, Olmert ve Abbas'ın talepleri doğrultusunda barış için çabalarını sürdüreceği öğrenildi.