HABER

ABD askerlerini vuran keskin nişancılar TV'de

KAHİRE (AA)- El Arabiya televizyonu, Irak'taki keskin nişancıları, ABD askerlerini vururken gösteren görüntüleri yayımladı.

Irak İslam Ordusu adına hazırlanan ve El Arabiya'ya gönderilen video kasette, başkent Bağdat'taki çeşitli olaylarda, keskin nişancılarca hedef alınan 3 Amerikan askerinin vurularak düştüğü görülüyor.

Kasette, keskin nişancıların komutanı olarak konuşan bir kişinin, eğitimlerinde, Amerikan ordusundan emekli binbaşı John Plaster'in kaleme aldığı ve keskin nişancılık tekniklerinin anlatıldığı "The Ultimate Sniper" adlı kitaptan da yararlandıklarını anlattığı dikkati çekti.

Bağdat'ta öldürülen Amerikan askerlerinin yaklaşık yarısının keskin nişancı ateşiyle hayatını kaybettiği biliniyor. Kasetteki iddialara göre isyancı keskin nişancılardan olan ve "Bağdat Snaypırı" olarak adlandırılan bir kişi, en az 600 Amerikan askerini öldürdü.

Görüntülerde amblemi yer alan Irak İslam Ordusu'nun, Saddam Hüseyin döneminin Baas partisi ile ordu ve istihbarat yetkilileri tarafından yönetildiği biliniyor. Bu grup, Başbakan Nuri El Maliki'nin, Irak'taki siyasal sürece katılması çağrısını reddediyor. Grup, sürece katılması için önce koalisyon güçlerinin bir çekilme takvimi vermesi şartını öne sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön