ABD'deki Hakan Atilla davasında sıcak gelişme

ABD'deki İran Yaptırımları Davasında suçlu bulunan eski Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, ABD'deki temyiz mahkemesinde hakkındaki davanın reddini talep etti.

ABD'deki Hakan Atilla davasında sıcak gelişme

Savcılığın Atilla'nın cezasının artırılmasını istediği temyiz başvurusunu geri çekmesi ve 32 ay hapis cezasının onanması talebinin ardından Atilla, savcılığın bu talebine cevap olarak avukatları aracılığıyla temyiz mahkemesine dilekçe gönderdi.

ATİLLA, DAVANIN TAMAMININ REDDEDİLMESİNİ TALEP ETTİ

Hakan Atilla, dilekçesinde, savcılığının kendisine karşı açtığı davanın tamamen reddedilmesini istedi. Kabul edilmemesi durumunda ise ''adil yargılanmadığı ve haklarının zarar gördüğü'' gerekçesiyle mahkemenin kararının bozulması ve yeniden yargılama talebinde bulundu.

Mahkemenin Hakan Atilla'ya verdiği hapis cezasının az olduğu gerekçesiyle kararı temyize götüren savcılık, başvurusundan vazgeçmiş ve 32 aylık cezanın onanmasını istemişti.

NORMAL ŞARTLARDA 25 TEMMUZ'DA TAHLİYE EDİLMESİ BEKLENİYOR

İran yaptırımları davasında suçlu bulunarak 32 ay hapis cezası alan Hakan Atilla da suçlu bulunma kararını temyize götürmüş, ağustos ayında ise avukatları aracılığıyla masum olduğu ve beraat talebiyle temyiz gerekçelerini bir üst mahkemeye taşımıştı.

ABD Cezaevleri Bürosu'nun internet kayıtlarına göre ise Hakan Atilla 25 Temmuz'da tahliye edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
papazı niye bıraktınız diyenlere kapak olacak hakan atillanın davasının düşmesi bağımsız yargı ülkelerin içinde olur devletlere karşı hiç bizr zaman çalışmaz sadece söylenir ama nedense bizim muhalefet âli menfaat bile olsa onlara bağımsız çalıştırmanın derdinde
Hakan Atilla' nın ABD li Avukatı , Reza Zarrab ile Süleyman ASLAN arasındaki rüşvet ilişkisini açıklamadı mı ? Peki türk yargısı neden gereğini yapmıyor ?
gerçeklerin birgün ortaya çıkması gibi bir huyu vardır...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler