ABD'den Barış Pınarı Herekatı'nı karalama hamlesi! Tek tek metin gönderdiler!

ABD Dışişleri Bakanlığının dış ülkelerdeki büyükelçiliklerine Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Herekatı'nın bölgedeki DEAŞ'a karşı mücadeleyi ve sivilleri tehlikeye attığı yönünde konuşma metinleri yolladığı belirtildi.

ABD'den Barış Pınarı Herekatı'nı karalama hamlesi! Tek tek metin gönderdiler!

ABD medyasında konuya ilişkin yer alan haberlerde, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen metinlerin, Başkan Donald Trump yönetiminden gelen söylemlerle çeliştiğine dikkat çekildi.

"TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELEYİ TEHLİKEYE ATIYOR"

Bununla birlikte, Bakanlıktaki kıdemli diplomatların Trump'ın Suriye'den çekilme kararından dolayı endişe duydukları ileri sürülürken, söz konusu konuşma metinlerinde, "Türkiye'nin askeri harekatı DEAŞ ile mücadeleyi, sivillerin hayatını ve bölge güvenliğini tehlikeye atıyor." ifadelerine yer verildiği belirtildi.

Öte yandan, Türkiye'nin Kuzey Suriye'de düzenlediği harekat sırasında insan hakları ihlali işlediği savunulurken, Türkiye'nin bu ihlalleri soruşturması gerektiği ifade edildi.

Ayrıca, bölgeden askerlerle beraber insani yardım çalışanlarının da çekildiği kaydedilen metinde, ABD'nin bölgeye göndermeyi planladığı 50 milyon dolarlık yardımın ihtiyaç olan yerlere ulaştırılmasının zorlaştığı ileri sürüldü. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
İnsan haklarından bahseden bak! Afganistan, Irak, Suriye de Yaptıkları ortada; İnsanlığın en büyük düşmanları ne zaman insan hakkı koruyucuları oldular traji komik. Tüm Kutsal dinlerin yasakladığı ne kadar yasak varsa hepsini çiğnediler. Onlar için sadece İsrail'in Amerika'nın ve Avrupa'nın hakları gerisinin yaşamasına bile gerek yok zihniyet bu. Yazıklar olsun topunuza. ve sizi destekleyenlere...
Deaş ı kuran ABD, destekleyen ABD, onu bitirmek için sözde PKK\YPG terör örgütünü kullanan ABD, bunlarla ilgili ger türlü algıyı da oluşturan yine ABD, amaç ne, Ülkemize gelip operasyonu durdurnak için yalvaran, Pazarlık yapan heyet, Türkiye den çıkıp İsrail e gidiyor, onlarla görüşüyor, Türkiye ile yaptığımız görüşme ve Suriye konusunda fikir alışverişinde bulunduk diye açıklama yapıyorlar, tabi bizim içimizde de bunları görmeyen, bizim ne işimiz var orda diyen, yada sessiz kalan bir kitle de var
Trump ın son mesajlarından biri bölgedeki petrol kuyularının güvenliğini aldık... Eksik olmasınlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler