ABD'den dikkat çeken Esad raporu

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coates, Suriye muhalefetinin artık Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirecek güçte olmadığını, ancak önümüzdeki bir yıl içinde çatışmayı sürdürebilecek yetenekte olduğunu söyledi.

ABD'den dikkat çeken Esad raporu

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi'nin sitesinde yayınlanan Coates'un raporunda, "Suriye muhalefetinin 7 yıldır süren isyanı muhtemelen artık Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirecek veya giderek artan askeri geri kalmışlığı yok edecek güçte değil" ifadelerine yer verildi.

Sputnik'in haberine göre raporda, "İsyancılar muhtemelen çatışmayı en azından önümüzdeki bir yıl daha sürdürecek gücü koruyacak" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Kimki HAÇLILARIN ile ortak olup esasa düşmansa o emperyalizmin uşağıdır ...
Bu demek oluyor ki Şam da Kayısı hayal oldu
Dikkati başka yöne çekmek için düzenlenmiş bir rapor. Güya artık Esad ı devirmek mümkün değilmiş. Bunların esas amacı zaten Esad ı devirmek değil Suriye nin kuzeyinde bir devlet kurdurmak ve sinsice de bunu gerçekleştirmek üzereler.
rusya ya dua etsin esadın nesi var zaten aksi durum olsa ABD çökmüş olurdu Suriyeye , güçler dengesi malesef ülkeyi bu hale getirdi olan masum halka oldu.
Diğer Haberler