ABD'den İran gemisine yakalama kararı

Reuters'ın haberine göre, ABD, Cebelitarık özerk yönetimince önce el konulan ardından serbest bırakılan İran'a ait 'Grace 1' adlı gemiyle ilgili yakalama kararı çıkarttı.

ABD'den İran gemisine yakalama kararı

ABD Adalet Bakanlığı Cebelitarık özerk yönetimi tarafından Suriye'ye petrol taşıdığı gerekçesiyle alıkonulan ve geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan 'Grace 1' petrol tankeri hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Anlaşması'nın ihlal edildiğinin iddia edildiği belgede, tankerin ABD'nin terör örgütü olarak kabul ettiği İran Devrim Muhafızları Ordusu'na yardım ettiği ve yasadışı bir şekilde Suriye'ye yardım etmeye çalıştığı öne sürüldü.

Cebelitarık özerk yönetimince Suriye'ye petrol taşıdığı gerekçesiyle alıkoyulan 'Grace 1' adlı İran tankeri serbest bırakılmıştı.

Geminin pazar günü yola çıkması bekleniyordu. ABD ise İngiltere'ye bağlı özerk Cebelitarık yönetiminden tankere el konulmasını istemişti.

GRACE 1'İN ADI ADRİAN DARYA OLACAK

İran Limanlar ve Denizcilik Kurumu Deniz İşleri'nden Sorumlu Yardımcısı Celil İslami, tankerin isminin değiştirileceğini duyurmuştu.

İslami, "Sahibinin talebi doğrultusunda Grace 1 petrol tankerine İran bayrağı takılıp ismi de Adrian Darya olarak değiştirildikten sonra Akdeniz’de yol almaya hazırlanacak" dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
İRAN'a ait gemi amma ECDADIMIZA SAVAŞ AÇAN HAÇLILARIN DONANMA KOMUTANININ İSMİ. İRAN yıllardır değil asırlardır İKİLİ OYNAMAYI MARİFET SAYMAKTADIR. 1940'lı Yıllarda TÜRKMENLERİ KATLEDEN İRAN EL UZATAN KOMŞUSU BİZLERE İHANETİ VE ARKADAN HANÇERLEMEYİ BIRAKSIN. Kısaca İRAN EKONOMİSİNE ODAKLANSIN,SAPKIN VE İSTİKAMETTEN UZAK BAĞNAZ DİN İHRAC ETMEY TERKETMELİ YOKSA SONU HAZİN OLUR.
PKK yo şehitlerimizi unutup amerikayı melek ilan edeceksin
Terörün dünyadaki anası sensin ABD savaşarak değil terör besleyerek ayakta duruyon umarım birgün belanı bulursun
Bırak bu işleri abd,yemezler. 70li yıllarda Hürmüz boğazına uçak gemilerini gönderdin de noldu? Sen İrana hayatta vurmazsın.Doları,altını yükseltmek için savaş oyunları bunlar. Yahudi bankerler elindeki dolarları,altını yüksek fiyatla satınca her şey süt liman olacak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler