ABD'den İranlı protestoculara yanınızdayız mesajı

Şili, Irak, Bolivya derken şimdi de İran'da sokaklar karıştı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'da akaryakıt zammı sonrası başlayan gösterilere destek mesajı yayınladı. Pompeo, mesajında "ABD sizi duyuyor. ABD sizi destekliyor. ABD sizin yanınızdadır" ifadelerine yer verdi.

ABD'den İranlı protestoculara yanınızdayız mesajı

Dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip ülkeler arasında yer alan İran'da, devlet tarafından sübvanse edilen benzine yüzde 50 zam yapılması, geçen 1,5 yılın ardından yeniden halkı sokağa döktü.

ABD'DEN DESTEK

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran’da dün başlayan sokak gösterileri sonrası sosyal medya hesabından Farsça bir açıklama metni yayınladı.

'ABD SİZİN YANINIZDADIR'

1,5 yıl önceki protestolarla ilgili yaptığı Farsça paylaşıma atıfta bulunarak, şu ifadeleri kullandı: "40 yıl süren tiranlıktan sonra gururlu İran halkı, hükümetlerinin suiistimalleri konusunda sessiz kalmıyorlar. Biz de sessiz kalmayacağız. İran halkına bir mesajım var: ABD sizi duyuyor. ABD sizi destekliyor. ABD sizin yanınızdadır."

pompeo

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 97 yorum
İşte tam da bu yüzden göstericiler gösterilerini bitirmeli çünkü abd birinin yanındaysa orası fena karışıyor
"Onurlu Gezi Direnişi" Tayfası Kemalistler CHP liler PKK'lılar İYİ partililer içinde "Yeni Görev" anlamı taşıyabilir ABD nin bu mesajı.. Hesapta Ağaç içindi.. Sonrasında ise "Mesele Ağaç değil Gel Kardeşim Gel" e dönüşmüştü.
@ersinsimsek67 evet sürünmeye devam etsinler evet şahı devirdiler şimdi şah zamanını mumla arıyorlar bu üfürükçüleri getirdiler ülkenin başına gelmedik bela kalmadı
Yılbaşı zamları yaklaşıyor hükümet gör
ihvan teröristcileri yapıyor
huzur islamdır diyen bunu neye dayanarak söylemişse İslamın olduğu yerde huzursuzluk vahşet ve ölüm bunu diyen huzurun anlamını bilmiyor.
@gamlibaykus11 o gösteriler ilk zamanlarda gerçekten ağaç içindi.sonra bu olayı değerlendirmek isteyen fetö,pkk işin içine girince olaylar başka bir hal aldı.belkide devletin gizli adamları gezi olaylarına müdahale etmek için böyle bir düzmece iş yapmadıkları ne malum.
sen ve senin gibiler abd yi tanımamış daha. iran abd çıkarlarına gizli hizmet eder. gösterileri bitirmek için lafta destek verir. böylece bizler gösterinin abd ile irtibatını kuralım ve göstericiler hain olsun . yoksa gerçekte ne destek veriyor göstericilere. hiç. iran halkının çoğu kan ağlıyor. abd israil diye diye yiyip bitirdiler halkı
iranada çökecekler adiler
Her pislikten bir parmak almazsan olmaz demi abd
İran halkı baskı ve zulümden bıkmış , özgürlük istiyor , özgürlük herkesin hakkı.
@gazi_sehir_1992 malum şartlarda İrandaki baskı ve zulüm USAnın İrana getirecek olduğu özgürlükten daha kötü değildir..
@gazi_sehir_1992 sen özgürmüsün düzenbaz
@gazi_sehir_1992 zamanında saddama yaptıklarınızın cezası olabilirmi nankörler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler