ABD'den Türkiye'ye tehdit: Sonuçları olur

ABD’de Demokrat Partili Senatör Jack Reed ve NATO'nun Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis Scaparrotti, Ankara’nın Rus hava savunma sistemi S-400’ü almasının sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

ABD'den Türkiye'ye tehdit: Sonuçları olur

ABD Senatosu’ndaki oturumda konuşan Reed, “Türkiye’nin S-400 alımı potansiyel olarak ABD ve Türkiye arasındaki savunma işbirliğini tüm yelpazede tehdit ediyor” dedi.

Scaparrotti ise S-400 alımının sonuçlarından birinin NATO standartlarıyla uyuşmazlık olacağını belirterek, “Sadece ben değil, hükümetimizin diğer üyeleri de bu alımın gerçekleşmesinin diğer sonuçlarını anlatmak için onlarla (Türkiye’yle) konuştu” ifadelerini kullandı. Ama ABD’li general, hangi sonuçları kastettiğini söylemedi.

Türkiye’yle hava savunma tedbirleri ile kullanabileceği sistemleri görüşmeye devam ettiklerini dile getiren Scaparrotti, “Bu (S-400) anlaşmanın nihai olduğunu sanmıyorum. Onlar, uyumlu sistemi almak için bizimle ve diğerleriyle görüşüyor. Zamanımız olduğunu düşünüyorum ve bu sistemin NATO standartlarına uygun olmadığına onları ikna etmek için bu yöndeki çalışmalara devam etmek istiyorum” diye ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
yunanlılara s300 ler içinde aynı tehditlerde bulundunuz mu ? aa tabiki hayır çünkü küçük yunanistan değil Büyük Türkiye üzerinde hesaplarınız var s400 ler tabi buna engel olabilir. Bu saatten sonra Türkiye yi sizler durduramazsınız...
@stoop_me durdurmaya dışarıdan güçleri yetmez, içeriden karıştırıyorlar. kılıcdar ile tomris o yüzden var.
@ayrla25 ---Sen iyimisin. Partili olmamız gerekmiyormu, tek parti mi olsun, hakettin beyinsiz dememi.
Bu kansızlar bize tasma takmak istiyor ama yok öyle yağma. Kendilerini dünyanın hükümdarı sanıyorlar ama artık ABD'yi sallayan yok.
Yunanistan, Rusya'dan S-300 füzeieri satın aldığında böyle bir tehdit yoktu. Ne ABD, ne de NATO seslerini çıkarmamıştı.
Bence birileri çıkıp eyy diye başlamalı alıştık artık
@maslan_1980_giphi birileride kuyruğu kıstırıp susmalı onları biliyor bu millet
@maslan_1980_giphi diyemeyen pısırıkları da biliyoruz
@ayrla25 ---Sende yeni piyasaya çıkanlardansın. Başını kumdan çıkar.
Diğer Haberler