ABD'den YPG/PKK'ya 200 TIR'lık yeni sevkiyat!

ABD, Irak'tan Suriye'nin terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeye, lojistik destek amaçlı yaklaşık 200 TIR gönderdi.

ABD'nin Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'ya verdiği destek sürüyor. Terör örgütüne lojistik destek sağlayan ABD, bu kapsamda dün akşam saatlerinde, Suriye-Irak sınırındaki Simelka kapısından yeni sevkiyat yaptı.

YPG/PKK işgalindeki bölgelere gönderilen yaklaşık 200 TIR'da inşaat malzemesi, kapalı kasalar, prefabrik evler ve yakıt tankerleri bulunuyor.

Örgütün işgalindeki Ayn İsa ve Şeddadi bölgelerine 9 Eylül'de 55 TIR'la kapalı kasalar, dört çeker araçlar ve iş makineleri sevk eden ABD, 4 Eylül'de de örgüt işgalindeki bölgelere içinde geniş araçlar, iş makineleri, yakıt tankerleri ve jeneratörler bulunan 60 TIR sokmuştu.

DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek 2015'ten bu yana YPG/PKK'ya askeri destek veren ABD'nin Suriye'de halen 18 üs ve askeri noktada 2 bin civarı personeli bulunuyor.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 61 yorum
Böyle bir kahbelik olamaz göz göre göre yapma dediğimiz halde düşmanımıza maddi manevi destek içerisindeler.
@ferhat_ugur_1995 bu kadar gevsek davranırsan tepene yaparlar.. gösteriş icın eyyy amerika içraata gelince yok...halka gösterdiginiz gibi davranın
Ortadoğuda can veririz can alırız ,sınırlarımız bizim için önemli ,büyük İsrail'i kurdurmayacagiz
@pftgg101 İşte böyle boş boş konuş.Hep aynı hikye dinliyoruz
kandırıldık aman allahım
Kandırılmasan ne olacak oğlum, ABD ile savaşalım mı? Ya da ekonomik yaptırım mı uygulayalım!? Laf olsun diye ne konuşuyorsun. Ne AKP liyim ne de oy vermişim ama bununla hükumetin alakası yok. Bu kansızlar ezelden beri böyleler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler