ABD F-35 uçuşlarını durdurdu!

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) geçen ay bir F-35B savaş uçağının kaza yapması sonrası dünya genelinde tüm F-35 hayalet uçağı filosunun uçuşlarını durdurma kararı aldı.

ABD Ordusu, geçtiğimiz ay ülkenin Güney Carolina eyaletinde yaşanan F-35 kazasının ardından teknik aksaklık şüphesiyle tüm F-35 tipi savaş uçaklarının uçuşunu durdurma kararı aldığını duyurdu.

Uçuşları durdurma kararı F-35'lerin F-35A ve F-35C de dahil olmak üzere tüm tipleri için geçerli sayılacak.

Savaşçı jetlerin arızalı olduğu düşünülen mekanizma tüpleri kontrol edilecek ve gerekli görüldüğünde parça değişikliği yapılacak.

ABD ordusu denetleme sürecinin yaklaşık 48 saat süreceğini duyurdu.

F-35'in sınıfının en büyük ve pahalı uçağı olduğu belirtiliyor. Savaş jeti Birleşik Krallık ve Japonya gibi ülkelere satılıyor.

F-35'ler ilk kez bu yıl İsrail tarafından kullanılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
F_35 Savaş uçaklarının birçok parçası Türkiye'de üretiliyor. İnşallah hata bizim ürettiğimiz parçalarda olmaz.
Bilip bilmeden konuşmayın F35 parcaları Türkiyede üretiliyor diye...bilmiyorsanızda arastırın..Ülkemizde parcalar abd den gelme koşulu ile F35 lerin orta gövde montajı yapılmakta ürettiğimiz bir parca yok çamur atmayın hemen...
@seckin_kilic_1985 ee sevinelim mi üzülelim mi? f-35 üretici ortağıyız sözde ama hiç bir iş yapmıyoruz.
@chelseafan2 Birçok parçasını Türk mühendisleri TAİ,de üretiyoruz. İnternette yazarsanız görürsünüz
@seckin_kilic_1985 Türk mühendisleri TAİ,de birçok parçasını üretiyor diye yazılar var. Yalanmı yazıyorlar
@53has53 Haha... F-35, sekiz katılımcı ülkeden şirketleri kapsayan uluslararası bir projedir. En büyük şirketler Amerika Birleşik Devletleri ve ingiltere, ancak Hollandalı şirketler de bu sürece dahil oluyor. lobicilik örgütü NIFARP katıldı 20 şirket, bu şirketlerin en fazla 700 milyon $ toplam değeri,ile sözleşmeler için yarışacak yaklaşık sekiz fiili üretim siparişleri aldık. 2011 sonunda proje, Hollanda endüstrisine 410 milyon dolarlık geliştirme çalışmaları ve 127.5 milyon dolarlık üretim sağladı. TRyenin herhangibir KATKISI yok!! Yalan haber yazmak ile bu olmaz !!!
Beter olun coniler
yine neyin peşinden pis şeytan. boşuna almamıştır bu kararı vardır bi bit yeniği
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler