ABD, İngiliz vatandaşı 2 DEAŞ militanını gözetimine aldı

ABD, Suriye'de YPG/PKK kontrolündeki El-Hol Kampı'nda tutulan İngiliz vatandaşı 2 DEAŞ militanını kamptaki hapishaneden çıkarıp gözetimine aldı.

ABD, İngiliz vatandaşı 2 DEAŞ militanını gözetimine aldı

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, ABD'li gazeteci James Foley'nin 2014 yılında başını keserek infaz eden ve esir tutulan diğer Amerikan vatandaşlarını da öldürdüğüne inanılan El Shafee Elsheikh ve Alexanda Kotey adlı 2 İngiliz DEAŞ militanı, El-Hol Kampı'ndan çıkarılıp ülke dışına transfer edildi.

IRAK'TAKİ ÜSSE GÖTÜRÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

ABD'li yetkililer ''Beatles'' lakaplı DEAŞ militanlarının nereye götürüldüğü bilgisini paylaşmazken, Washington Post gazetesi ise 2 teröristin Irak'taki ABD üssüne götürüldüğünü iddia etti.

Haberde, ABD'nin 2 teröristi Amerika'da yargılamak istediği, ancak militanlardan birisinin ailesinin İngiliz hükümetine oğullarının ABD'ye gönderilmeden İngiltere'de yargılanması için açtığı dava nedeniyle teröristlerin transferlerinin yapılamadığı belirtildi. (AA)

2018-02-10T011211Z_1516740781_RC1A70E3E680_RTRMADP_3_MIDEAST-CRISIS-SYRIA-BRITAIN-SDF

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Herşeyin Altindan ingilizler çıkıyor.. Adnan hoca basbas bağırıyor İNGILIZ DERIN DEVLETI diye.. artik hocaya kulak verin
dünyanın en köklü krallığı olduğundan olabilir mi adnan hocaya inancaginiza tarih okusanız
Ya abdnin ajanidir ondan kaçırdılar ya da ingiliz ajanidir sorgulama olucak.
deaş ın içindeki ajanlarını ya kendi elemanlarını aldılar başka projede kullanmak için .Bunlar kadar adi bir topluluk yok bu dünyada
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler