IŞİD hedefleri 36 ton bombayla vuruldu

ABD'ye ait savaş uçakları, Irak'ın Salahaddin vilayetinde terör örgütü IŞİD'in konuşlandığı bölgeye toplam 36 ton bomba attı.

IŞİD hedefleri 36 ton bombayla vuruldu

ABD'nin Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Operasyonu Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, uluslararası koalisyon ve Irak güçlerinin Salahaddin vilayetinin Kanus Adası'nda gerçekleştirildiği ortak operasyonda terör örgütü IŞİD hedefleri vuruldu.

Koalisyon güçlerinin F-35 ve F-15 savaş uçaklarıyla gerçekleştirdiği operasyonda 36 bin kilogram patlayıcı madde kullanıldığına işaret edilen açıklamada, Irak'a ait anti-terör timlerinin de IŞİD hedeflerini karadan temizlediği belirtildi.

Açıklamada Irak ordusuna bağlı 2'nci Özel Operasyonlar Taburu'nun karadan devam eden operasyonlarına da değinilerek, IŞİD'li teröristlerin Suriye'den Musul'un çöl bölgeleriyle Mahmur ilçesi ve Kerkük'teki bölgelere geçiş için kullandığı güzergahların yok edilmeye çalışıldığı aktarıldı.

Iraklı güçler, IŞİD'ın yaklaşık 3 yıl boyunca elinde tuttuğu başta Musul olmak üzere ülke topraklarının üçte birinin, Aralık 2017'de tamamen geri alındığını duyurmuştu.

Buna karşın, IŞİD mensupları Irak'ın Enbar, Diyala, Kerkük, Salahaddin ve Musul vilayetlerindeki kırsal bölgelerde varlık göstermeye ve güvenlik güçleri ile sivillere karşı eylemler gerçekleştirmeye devam ediyor.

KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Yapılan işlem kısaca şu günü geçmiş imha edilecek silahları bu şehilde imha ediyorlar hem müslüman katliamı hem bu silahların ayrıştırmasında olacak riksleri almıyorlar ayrıca pkk nın eline bu imha edilecek silahlardan verdiler amaç ne müslüman katliamı ..
bir kac öfkeli abd genci işte akpnin dedigi gibi
bu abd niye bu bombalarla pyd pkk hedefi vurmuyor? peki bizimkiler hala neden bunlara inanıyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler