HABER

ABD Konsolosluğu'nda hareketli dakikalar

İstanbul İstinye'deki ABD Konsolosluğu’na girmeye çalışan bir şahıs gözaltına alındı.

İstanbul İstinye’deki ABD Başkonsolosluğu’na girmeye çalışan bir kişi, yere yatırılarak etkisiz hale getirildi. Alkollü olduğu iddia edilen ve arbede sırasında yaralanan şahıs, polis nezaretinde hastaneye götürüldü. Olay, saat 14.30 sıralarında İstinye’de bulunan ABD Konsolosluğu önünde meydana geldi.

İddiaya göre, alkollü olduğu belirtilen kimliği belirsiz bir kişi, konsolosluğun vize bölümüne gelerek içeri girmek istedi. ABD vatandaşı olduğu öne sürülen şahıs, konsoloslukta hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. Şahsın durumundan şüphelenen güvenlik görevlileri hemen müdahale etti. Bu sırada görevlilerle şahıs arasında arbede yaşandı. Güvenlik görevlileri, şüpheliyi konsolosluk önünden uzaklaştırıp bahçeye götürdü. Burada yere yatırılan şüpheli etkisiz hale getirildi. Konsoloslukta görevli polis ekipleri ile takviye polis ekipleri hemen olay yerine geldi. Arbede sırasında yaralandığı belirtilen şüpheli için olay yerine ambulans çağrıldı. Gözaltına alınan şüpheli, ambulansa bindirilerek polis nezaretinde hastaneye götürüldü. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Bir aralar bomba patlatmışlardı konsoloslukta.... O konsolosluk belkide Türkiyenin en iyi korunan ve en güvenli yerlerinden biridir...Yani amerika kendi istemezse , orada kuş bile uçamaz , bombacı hiç giremez...Sokağına giremez , giriş kapısına demiyorum...O konsolosluklar zaten , ülkelerdeki terör merkezleridir , casusluk merkezleridir...Malumunuz Abdnin türkçe konuşup kendini halka şirin göstermeye çalışan büyükelçisi , şu sıralar yeni kürdistan parçasını dolaşmakla meşgul ...
gezi eylemcisi olmasın
Geri Dön