Zarrab neden cezaevinde değil? ABD'li hukukçulardan açıklama geldi

ABD'li hukukçular, Rıza Sarraf'ın suşi yerken çekilen fotoğraflarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundular.

Zarrab neden cezaevinde değil? ABD'li hukukçulardan açıklama geldi

ABD'de İran'a yönelik yaptırımları delmek suçundan toplam 135 yıl hapis cezasıyla yargılanırken savcılıkla anlaşarak itirafçı tanıklık yapan Rıza Sarraf'ın cezaevinde olduğu sanılıyordu.

Hürriyet'ten Razi Canikligil'in haberine göre, davayı yakından takip eden ABD'li hukukçular Rıza Sarraf'ın serbest kalmasının hukuken mümkün olmadığını, Nobu restoranda çekilen fotoğrafın ancak kendisini savcılığa götüren FBI ajanlarının ‘ayrıcalık' tanımasıyla gerçekleşmiş olabileceğini söyledi. Hukukçulara göre bu da federal suç kapsamına girer.

Reza Zarrab'ın itirafçı tanıklığı sayesinde savcılığın mahkemeye vereceği ‘5K1 mektubu'yla çok önemli bir ceza indirimi almasının beklendiğini belirten hukukçular, Sarraf'ın ceza duruşması öncesinde kefalet başvurusunun gizli kalamayacağını, çünkü tüm kefalet başvuruları ve kararların kamuya açık olduğunu söyledi.

Rıza Sarraf'ın halen FBI denetiminde New York'ta bir cezaevinin özel bölümünde tutulduğuna inanan hukukçular, daha önce gardiyana rüşvet vererek içeriye içki ve telefon soktuğunu da hatırlattı.

Hukukçular Sarraf'ın kendisine eşlik eden FBI ajanı ya da cezaevi kolluk görevlisiyle de böyle bir yakınlaşmaya girmiş olabileceği şüphesini aktardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Amerikan mandacısı chp liler bu işe çok bozuldu sattın bizi amerika diyorlar zarrab yüzünden ne güzel vuruyoduk Ak partiye diyorlar işe bak Ak parti düşmanlığı chp lileri bile emperyalist yaptı ambargo bekçisi oldular
@extrabilenadam pes vallahi sizin beyniniz ne taraftan çalışıyor Allah Allah
@filiz_ilhan_12 bunların beyinleri durmuş işler güçleri CHP olmuş
@extrabilenadam emperyalizme karşı olduğunu söyleyip ona hizmet eden tek topluluktur ülkedeki sol zihniyet sen ne dersen de kabullenmezler
senin beynini kuşa taksan kus ters sçar siz bu şekilde yaşamaya mustehaksiniz ne yazık ki sizin gibiler yüzünden ülkenin anası ağlıyor hala ckoz gibi yorum yapıyorsunuz
hayırsever iş adamı
ZERRABIN TÜRKİYEDE RÜŞVET VERİP PARA YEDİRİP İŞLERİ YAPTIRDIGINA AİT NE VARSA BUNLARI TEK TEK ANLATMASINI TÜRK MİLLETİ OLARAK BEKLİYORUZ .HERKES HAK ETTİGİ CEZAYI ÇEKSİN BU ÜLKEMİN ZARARINA ÇALIŞAN HERKES SÜRÜNSÜN REZİL OLSUN İŞLLH ZERRAP SERBES HAPİS BAKMIYORUZ.UMRUMUZDA BİLE DEGİL.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler