ABD’nin Adana Konsolosluğu'nda skandal kutlama

ABD'nin Adana Konsolosluğu'nda çalıştığı ileri sürülen Türk personellerin Halloween (Cadılar Bayramı) kutlamalarında İslam dini ile alay ettiği görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

ABD'nin Adana Konsolosluğu'nda çalıştığı ileri sürülen Türk personeller Cadılar Bayramı kutlamalarında İslam diniyle alay ettiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Ellerindeki pet şişede zemzem suyunu gösteren biri kadın iki personel, "Bunu içtikten sonra bütün günahlarınızdan arınıyorsunuz, bunu için arının sonra hayatınıza bakın" şeklinde ifadeler kullandı. Görüntüler sosyal medyada büyük tepki çekti.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Sosyal medyadaki tepkilerin ardından ABD Büyükelçiliği'nden bir yetkili, yaptığı açıklamada, "Söz konusu haberlerin farkındayız ve bu haberleri ciddiye alıyoruz. ABD hükümeti ve ABD’nin Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleri, gerek İslam dinine ve İslami geleneklere, gerekse dünyadaki diğer dinlere ve dini teamüllere büyük saygı duymaktadır. Personelle ilgili konularda ise yorum yapmıyoruz" dedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Onlar CHP li Türk normaldir. ABD askerlerini eğlendirmek için yada Kendi aralarında eğlenmek için İslam Diniylede alay ederler.. "yok! hiçte öyle bişey yapmazlar" diyebilecek biri varmı aranızda?
Sen ne diyon ya
Bunlar fantazide sınır tanımıyan yaratıklar!
büşranın bebeğe mevlüde türbanli kızların milyonluk eylenceleri islamimi. tüküreyim sizin sapık zihniyetinize
o zaman şu mu olsun adanalı gardaşlarım gereğini yapın.
abd her tarafı işgal etmiş,herhalde 10 yakın konsolosluk vardır ne salak bir ülkeymişiz,herhalde bir savaş çıksa içerideki bir sürü askerleri vardır ve ülkeyi işgal edebilirler
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler