ABD, Rusya ile yapacağı görüşmeyi erteledi

Suriye’de kimyasal silahların kullanıldığı saldırının ardından Şam rejimine karşı atılması gereken adımları tartışan ABD, Rusya ile yarın yapacağı görüşmeyi erteledi.

ABD, Rusya ile yapacağı görüşmeyi erteledi

ABD Dışişleri Bakanlığı, görüşmenin, kimyasal saldırı hakkındaki değerlendirmelerin devam etmesi nedeniyle ertelediklerini belirtirken, Rusya, karardan üzüntü duyduklarını açıkladı.

Suriye’de geçtiğimiz hafta düzenlenen ve kimyasal silahların kullanıldığı saldırının ardından müttefikleriyle uluslararası yaptırım veya askeri operasyon seçenekleri üzerinde tartışan ABD, yarın Rusya ile gelişmeler hakkında değerlendirme yapılması için düzenlenecek görüşmenin ertelendiğini açıkladı.

İki ülke arasında geçtiğimiz aylarda hazırlıkları yapılan görüşmede, Suriye’deki iç savaşı sona erdirmek için uluslararası bir barış konferansı düzenlenmesi için yol haritası çizilmesi amaçlanıyordu.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, “21 Ağustos’ta Suriye’de yaşanan kimyasal saldırı hakkında uygun adımın atılması için yapılan değerlendirmelerin devam etmesinden dolayı’ görüşmenin ertelendiği duyuruldu.

Ertelenen görüşme, ABD Dışişleri Bakanlığı politik işler ve ABD’nin Suriye Robert Ford’un müsteşarı Wendy Sherman ile Rusya Dışişleri Bakanları yardımcıları Gennady Gatilov ve Mikhail Bogdanov arasında yapılacaktı.

ABD, erteleme kararında yaptığı ek açıklamada, “Rus meslektaşlarımızla yeniden tarih belirlemek için çalışacağız” dendi. ABD’li yetkililer ayrıca, ‘kimyasal saldırının, kan akışını durdurmak için daha geniş kapsamlı ve uzun süreli bir politik çözüm üretilmesi gerektiğini gözler önüne serdiğini’ ifade etti.

RUSYA: KARARDAN ÜZGÜNÜZ
Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Gennady Gatilov, ABD’nin erteleme kararının ardından yaptığı açıklamada, ‘kararan üzüntü duyduklarını’ belirtti.

Gatilov, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘ABD’nin tek taraflı olarak erteleme kararı almasının üzücü olduğunu’ ifade etti.

ABD ve müttefikleri, Suriye hakkında atılması gereken adımın Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde oylanması halinde Rusya ve Çin’in veto hakkını kullanmasından endişe duyuyor.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, dün yaptığı açıklamada, ‘Suriye’ye müdahale edilmesi için Güvenlik Konseyi kararı gerekmeyebileceğini’ ifade etmişti.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Katil diktatör esad'ın kısaca sonu geldi. Sonrası dahada kötüsü el kaide yan örgütleri olan müslümanları bile kıtır kıtır kesen insanların ülkesi olacak suriye, Bir tarafında şiiler, sunniler, kürtler, hıristiyanlar al sana yeni bir beyrut lübnan örneği, Türkiyenin kaderimidir nedir bu arap komşu zulmü. Osmanlılardan beri çekiyoruz bunlardan hala.
yazıklar olsun sana ve başbakanına o ülkeyi bölen öncelikle türkiye devleti ve hukümetidir..kes sesini miyavlama bekle sıranı o zaman ebenin şeyini tersten..!
erdoğan bey nelerle uğraştığının farkında oldun mu şimdi.
BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE SEYRETTİK SENARYO AYNI KİTLE İMHA SİLAHI. SONRADA PARDON YOKMUŞ. YOKMUŞ DA SENİN O ÜLKEDE YAPTIĞIN TAHRİBATI KİM KARŞILAYACAK VE SENİN CEZAN NE OLACAK. AMA HALA TAKDİR BEKLİYOR. NE KİTLE İMHA SİLAHI NEDE BAŞKA ŞEY TEK GEREKÇE VAR ODA DÜNYANIN NERESİ OLURSA OLSUN AMERİKAN ÇIKARLARI İÇİN AMERİKA MÜDAHELE HAKLARINA SAHİPTİR DEMİŞTİ ABD BAŞKANI SELAM OLSUN. TABİİ EN DOĞIAL HAKLARI. ÇIKARLARI SÖZ KONUSU. BİR BAHANE Mİ YARATAMAYACAKLAR
eee körler sağırlar birbirini ağırlar.Nasıl bir anlaşmalı müşevre var ortada... yakında kokusu çıkar.Bakalım Suriye'nin kaç yıllık milli gelirine el koyacaklar.Hangisi ne kadar pay kapacak bebek kanıyla beslenen asalaklar...
ABD, "kimyasal saldırıya rağmen" Rusya ve iran'ın engellemelerine kulak asarsa ; Gelecek nesillere bırakılacak bir adalet kavramı olmayacağı gibi, güçlü olanlar, kendi çıkarları için... "yüzbin insan katliamı" ile de yetinmeyip, milyonları katletmeyi, katledeni korumayı kendileri için mübah sayacaklar ve bu anlayışlarını tüm dünyaya dayatacaklar dır... ! ABD, geri durursa.. "adaletsizler" için dünyayı susturmak daha kolay olacaktır...""ADALET ; YA ŞİMDİ... YADA HİÇ BİR ZAMAN..."" .... ...
ABD DEN ADALET BEKLEYEN AKLINA ŞAŞARIM SENİN..!
abd gibi kendi çıkarları uğruna milyonları yok etmekten çekinmeyen bir ülkeden medet umuyorsunuz ya şu meşhur %50 hakkında fikir sahibi olabiliyoruz böylece
BUNDAN 10 SENE SONRA ORADA İSRAİL İN KİMYASAL SİLA KULLANDIĞI ORTAYA ÇIKARSA BU AKP LİLER NE DİYECEKLER VİCDANLARINA. HALKIN BALIK HAFIZALI OLDUĞUNU ZATEN ÇÖZMÜŞLER.
Araplar ilginç insanlar,Allah bile peygamberlerini en çok gönderdiği yer arapların bölgesidir..!50 yıl evvel terkettikleri bölgeye tekrar geliyorlar ve bizim kuyumuzu kazmak için..Daha 90 yıl evvel savaştıklarımızı unuttuk ve müttefik olmaya kalkıyoruz tekrar..!Osmanlı 1. dünya savaşında almanlarla ortak girdi herşeyini kaybetti ya almanlar...? hiçbirşey..1 metrkare toprak bile kaybetmediler..!Suriye düştüğü gün kürtler pörtleyecek..!Bence en mantıklı duruş Suriyenin yanında yer almaktır...
Kendisinin ve ülkesinin sonunu hazırlamaya çalışan bir hükümet tarafından yönetiliyoruz. Yapılan onca güzel icraat varken, mezhepçilik başta olmak üzere ayrımcılığı körükleyen ve aynı mezhepçi düşünceyle Mısır ve Suriye'ye müdahale etmeye çalışan Erdoğan, hem dünyayı hem İslam ülkelerini dönüşü olmayan bir girdapa atıyor. Bunun hesabını her iki cihanda da veremeyecektir. Mısır ve Suriye de muhaliflere verilen hem gizli hem açık destekler olmasaydı iş buralara gelemeyecekti. Gezi eylemlerinde hayatını kaybedenlere ağlamayan Başbakan'ın Mısır ve Suriye'de ölenler için gözyaşı dökmesi çok manidar
danışikli dövüş sanatları kuzey ve Güney rüzgarları
Demek babalar anlaşmak üzere tıpkı Afganistan'da olduğu gibi.Yazıklar olsun.
bin lerce insanların ölmesinden rusya ve çin sorumludur insan hayatı menfaatlardan önde gelir inşallah birgün kendi başlarınada böyle birşey gelir binlerce vatandaşları katledilir katil rus.ve çin. suriye bu katliamlarn altında ezileceksiniz haddini bilmez terörit devletler
evet cok doguru ama baska ulkelrde var onlar gibi gavur al irini vur otekini
abd bunu en başından yapması lazımdı adamların verdiği iyi niyetle ne oldu yuhhh artık mucize yani inanamıyorum arkadaşlar Yunus Mjuhkin denen adamı gördünüzmü 2 günde beşyüzkırk milyar tutturmuş. Arkadaşlar hemen Yunus Mjuhkin diye arama motorunda aratıp bu adamı bulup zengin olun hemde tahminler bedava kupon yarışmasını kazananada 10 milyar var
ABD NİN bir ülkeye askeri operasyon yapması gerektiğinin doğru olduğunu düşünüyorum zalimlere zalimler karşılık veriyor olan halka oluyor
Takdirde varsa olacaklardan kaçış yok. Geçtiğimiz 27 martta gerçekleşen ve bazı astrologların "Canavar Dolunay" dediği gök olayı ve beraberinde gerçekleşen sert gezegen açıları önümüzdeki 6 ayın epeyce kan dökülecek olaylara gebe olduğunu gösteriyordu. Bu etkilerin 1. atağı haziran ayında gerçekleşti ve bizde Gezi hadisesiyle nasibimizi aldık. Allahtan hafif atlatıldı. 2. atak 2 ağustosta başlıyordu. Şimdilik 2. gezi hadisesi olmadan etki başka ülkelerde gerçekleşti.Fakat sıra yine bize gelebilir dikkatli olmamız duygularımızı kontrol etmemiz lazım.Ben astroloji uzmanı değilim sadece hobim.
böyle bir müslümanlık anlayışımız olduğu müddetçe müslüman devletler gavur düşman aramasın kendilerine. müslümanın en büyük düşmanı gene müslümandır. müslümanın müslümana yaptığını hayvanlar bile birbirlerine yapmıyor. müslüman devletlerin ana düşüncesi güç para ve saygınlık.... bu üçü olan devlet zaten islamiyetin gerçek bayrağını taşıyacak. o da türkiye değil, başkada gerçekten kuvvetli bir müslüman devlet olmadığı için müslümanlar herzaman kullanılır , birbirlerine öldürttürülür veya beceremezlerse öldürülür.
bu işin altından mossat çıkar..ilkindede mossat çıktı..
rus ya gerçekten çok garip olaylarla meydana çıkıyor ayıp yani ŞOKLARDAYIM MUCİZEYE TANIK OLDUM şimdi iyi okuyun gördüklerinizi unutun BAYANKUPON diye bir site buldum kadınlar 4 günde dokuzyüzkırkbeş milyar tutturmuş hemen bu kadınları görün zengin olun bedava tahmin veriyorlar BAYANKUPON diye aratın ilk site süper muhteşem yaaa
Genel olarak yaptığımız hata bence ne biliyor musunuz?; O kadar çok zıt düşünce ve fikre bölünmüşüz ki herkes kendi gibi düşünmeyeni düşman olarak algılıyor.Yeri geldiğinde de bunu kan dökmeye kadar vardırıyor.Bütün dinleri gönderen Allah aynı Allah.Ben müslüman ülkeler düşüncesine de katılmıyorum. Gerçek müslümanın nerde ve kim olduğunu Allah bilir.Gavur dediğimiz ülkelerden bizden daha fazla sayıda cennetlik çıkabilir.Kan döken,baskıcı ve zorlayıcı olan yanlış yoldadır. Pergamber cehenneme ilk gireceklerin Cebbar,inatçı,zorba,acımasız, horlayıcı karakterli kimseler olduğunu söylüyor.
mesele ne biliyormusunuz abd ve diğer hristiyan veya yahudi devletlerin düşüncesi : müslümanlık olduğu sürece bu savaşlar 2 bin yıl öncede vardı 2 bin yıl sonrada olacak kendi aralarında birbirleriyle savaşacak ve birbirlerini bitirecekler.. neden bizler böyleyiz kendi aralarımızda .ayrım cok fazla düşünce ayrılığı cok fazla . neden bütün büyük savaşlar hep müslüman devletlerde .neden abd olaylara hep müdahil oluyor neden kendi aralarında halletmeyip başka hristiyan devletler araya giriyor.. neden bunlara izin veriyoruz .nedeni yok tabi nedeni sensin ,benim nedeni biziz..
Diğer Haberler