ABD Savunma Bakanı'ndan önemli Türkiye açıklaması!

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, bugün İngiltere'de NATO'nun 70. yılı vesilesiyle gerçekleştirilecek zirve öncesi Türkiye'ye uyarılarda bulundu. Esper Türkiye'nin Baltık ülkeleri ve Polonya'nın savunmasına yönelik NATO planının önünü tıkamaması gerektiğini söyledi.

ABD Savunma Bakanı'ndan önemli Türkiye açıklaması!

Türkiye'nin, Suriye'ye yönelik planlarının NATO tarafından desteklenmemesi durumunda NATO'nun Polonya ve Baltık ülkelerine yönelik planlarını bloke edeceğine yönelik haberler bir haftadır uluslararası basında yer alıyor.

Reuters'a konuşan Esper, Ankara'nın tehdit algısının ittifakın geri kalanı tarafından paylaşılmadığını ve bu tıkanıklığı aşmak için YPG'yi terör örgütü olarak nitelemeyi desteklemeyeceğini belirtti.

Esper, "Ankara'ya mesajım savunma planlarını ilerletmek" dedi ve ekledi:

"Bu Türkiye'nin kendine özgü çekinceleri nedeniyle engellenemez.

"İttifakın birliği ve hazırlıklı olması, büyük meselelere odaklanmanız gerektiğini anlamına gelir. Büyük mesele de NATO'nun hazırlık seviyesidir.

"Herkes Türkiye'nin gündemine göre hareket etme konusunda istekli değil. Herkes tehditleri Türkiye'nin gördüğü şekilde görmüyor."

Bugün başlayacak NATO toplantısı, örgüt içi çekişmeler ve anlaşmazlıkların geleceği açısından kritik bir toplantı olarak görülüyor.

ABD ve Türkiye arasındaki ilişkiler F-35 uçaklarının satışı ve Rusya'dan alınan S-400 savunma sistemi gibi konular nedeniyle bir süredir gergin.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
YAHU SİZ BAKMAYIN BİZİM REİSİN ATIP TUTTUĞUNA,TRUMPP KULAĞINI ÇEKER BU İŞ BİTER.BİZ ALIŞTIK ÖN KAPIDAN VAN MÜNÜT,ARKA KAPIDAN YEZ PİLİZ DEDİĞİNE.
Çıkalım Natodan,şimdiye kadar bize ne kazandırdı ki,biz kaybetmeyiz onlar daha çok kaybederler.Bu vesile ile kendi silahlarımızı kendimiz yapmak zorunda kalırız.ABD ve AB de bize baskı kuramazlar. Üslerini de alıp defolup gitsinler,bizim için gerçek anlamda bağımsızlık olur.Çin, Rusya ve diğer ülkeler ile de daha rahat daha faydalı ilişkiler kurarız. ABDni bize uyguladığı baskıdan da kurtuluruz,yok ambargo imiş,yok ermeni tasarısı imiş,alıp bir yerlerine soksunlar. Ekonomik olarak zaten batmış durumdayız,daha beter olacak halimiz yok,zaten alıştık açlığa.Bu durumu fırsata çevirebiliriz
Nato sadece büyük güçlü ülkelerin güdümünde giden bir kuruluş. Natonun çıkarları sadece belli Devletlere hizmet etmektedir.Diğer Üyelerin sorunları ve karşılaştıkları terörizm onlar için önemli değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler