ABD tehdit nedeniyle elçiliklerini kapatıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklanmayan bir güvenlik tehdidi nedeniyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki büyükelçilik ve konsolosluklarını pazar günü kapatma kararı aldığı bildirildi.

ABD tehdit nedeniyle elçiliklerini kapatıyor

Bakanlık Sözcüsü Marie Harf, bu kararın "normal koşullarda pazar günü açık olacak temsilcilikler" için geçerli olduğunu söyledi. Bu da pazarın bir iş günü olduğu Arap ülkelerini kast ettiği şeklinde yorumlandı.

CBS News'ün haberine göre karardan etkilenecek ülkelerin başında Afganistan, Bahreyn, Bangladeş, İsrail, Katar, Kuveyt, Libya, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün ve Yemen geliyor.

Üst düzey bir bakanlık yetkilisi de BBC'ye yaptığı açıklamada, "Normalde pazar günü açık olacak tüm ABD büyükelçiliklerine ve konsolosluklarına faaliyetlerini özellikle 4 Ağustos günü askıya almalarını bildirdik. İlerleyen dönemde başka tarihlerde de kapatmalar söz konusu olabilir" dedi.

Yetkili, Dışişleri Bakanlığı'nın "eline bazı bilgiler geçtiğini" bu nedenle "aşırı tedbirli davranıldığını" söyledi.

SIK SIK HEDEF OLUYORLAR

ABD temsilcilikleri sık sık terör saldırılarının hedefi oluyor.

Geçtiğimiz yıl 11 Eylül'de ABD'nin Bingazi'deki başkonsolosluğu saldırıya uğramış, Libya Büyükelçisi Chris Stevens ile üç ABD'li çalışan yaşamlarını yitirmişti.

Ankara'daki büyükelçiliğe de 1 Şubat 2013'te bir saldırı düzenlenmiş, Türk çalışan Mustafa Akarsu olayda hayatını kaybetmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Yok Amerika, Yok Yahudi lobisi, Yok faiz lobisi,... Ya bizim lop lop yutanlar lobisi nolcak... Ulan adamlar memleketi kendi yiyo, suçu Yahudi lobisine atıyo... Bu kadar böceklik olmaz be... Aynaya bakın beyler.....
işi siyasete alet etmeyelim onca müslümanın öldürülmesine sesizmi kalalım yazık değilmi bağlılığımız siyasetle değil.iİNNEMEL MÜGMİNUNE İHVETÜN.LEDİR MÜGMİNLER ANCAK KARDEŞTİR.dahilde kavganızı edin ama harice karşı birleşin
korkunun ecele faydası yok,abd döktüğü kanda boğulacak,bukadar zulüm ve ölüm yaparsan bir gün bunun karşılığını göreceğin mutlaktır.abd büyük şeytandır tüm mazlum milletleri tehdit etmektedir,özellikle müslüman coğrafya üzerindeki çıkar hesapları buralara kan gözyaşı olarak gelmektedir.Artık bu zulümler bir son bulmalıdır,abd de dahil bütün şere güçler mazlum milletler üzerinden elini çekmelidir.
Amerikanın ve Yahudi lobisinin cezasını herkes çekiyor. Elbet sıra onlara ve onlardan beslenen asalaklar ile beraber onlara destek veren, çanak tutanlara da gelecek. Adalet kelimesi bile var oldukça bu tür dünyalık yaşayan devlet ve milletler cezasını çekmeye mahkumdur...
sık sık hedef olmasının özel bir nedeni var mı acaba?
cumartesi günü kadir gecesi bu mübarek gecede mısırda katliam yapılacak o yüzden abd elçilikleri kapatıyor. Bölelikle hem israil pohpohlanmış olacak hemde müslümanların manevi gücü de kırılmış olacak. Açıkçası agız tadıyla bayram yaptırmayacaklar...
DARISI GERİ KALANLARA..
Kapalı elçiliklerini kendi vurur (En son Libya'da yaptığı gibi) sonra Müslümanların üstüne atarlar. Maksat kaos olsun.
Diğer Haberler