HABER

ABD uçakları, Iraklı güçleri de vurdu

Irak merkezli ”Afaq” ajansının haberine göre; ABD uçakları, önceki gün Irak’ta bulunan paramiliter güçleri de hedef aldı. Ajansta yer alan habere göre; Irak hükümeti yanlısı Seyyid Şuheda birliği, Ebu Kemal Sınır Kapısı’nın Irak tarafında ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından saldırıya uğradı.Bu saldırı sırasında, 1 kişi hayatını kaybederken en az 6 savaşçı da yaralandı.

ABD uçakları, önceki gün Irak’ta bulunan paramiliter güçleri de hedef aldı.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye sınırında bulunan Iraklı güçleri de vurdu.

Al Masdar News'te yer alan haberde, Irak hükümeti yanlısı Seyyid Şuheda birliği, Ebu Kemal Sınır Kapısı’nın Irak tarafında ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından saldırıya uğradı.

Afaq ajansının bildirdiğine göre, ABD'ye bağlı uçaklar, Iraklı Seyyid Şuheda birliğine saldırı düzenledi. Saldırıda, 1 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.

ABD, Suveyda’nın doğusunda Suriye ordusunu da vurmuştu

Pentagon’un iddiasına göre ABD öncülüğündeki uluslararası ”IŞİD karşıtı” koalisyon, Suveyda’nın doğusundaki Suriye ordusu mevziilerine bir dizi hava saldırısı gerekleştirdi.

Şam’daki bir askeri kaynağa göre koalisyon Suriye ordusunun, ”muhaliflerin” kontrolündeki topraklarda ilerlemesini engellemek amacıyla “uyarı” gerçekleştirdi.

Aynı kaynak, saldırıyı gerçekleştiren uçağın Ürdün’a ait olduğunu iddia etti.

HM

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ne deyim iran ırak vs utansın. bu bölgedeki sorunları çözemeyip başkalarına...
lanet petrol bitsede herkez huzura kavuşsa bu lanettli petrol birmediği sürece bu katliamlar bu sömürgecilik bitmeyecek gidecek inanın petrol bitince bu ortadoğunun yüzüne kimse bakmaz bakmadıkları gibi bir olay olsa ilk sömüegecivampir vahşi sözüm ona sahte demokrası şarlatanları kınar
@johnlenalkers petrol biter su başlar. su biter kalabalıklaşan nüfusa yetmeyen toprak savaşı başlar. toprak biter yan baktın savaşı başlar. bahane bitmez. amaç düşman olarak görgüğünü güçsüzleştirip köle yapmak. başka bişey değil
bunlara bahane mi yok bugün petrol yarın temiz su için saldıracaklar.gelecekte israil için su kaynağı yaratma adınına tüm ortadoğuda terör tırmanacak.
Geri Dön