ABD'ye çok sert yanıt: Bizim de atacağımız adımlar var

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "(ABD'nin olası yaptırımları) ABD bize yönelik olumsuz adımlar atarsa bizimde atacağımız (karşı) adımlar var" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

S-400'ler konusunda hiçbir şekilde geri adım atmayacaklarını belirten Çavuşoğlu, "Bağımsız ve özgür millet olmak için kararlılığımızı devam ettireceğiz." dedi.

"ABD'nin olası yaptırımlarına karşı atacak karşı adımlarımız var"
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin olası yaptırımlarına ilişkin, "ABD bize yönelik olumsuz adımlar atarsa bizimde atacağımız (karşı) adımlar var." diye konuştu.

"REJİME SÖZ GEÇİREMİYORUZ MAZERETİNİ KABUL EDEMEYİZ"

Bakan Çavuşoğlu, Suriye'de Rusya'nın rejime söz geçiremiyoruz mazeretini kabul edemeyeceklerini ifade etti.

"Kaşıkçı olayını biz Suudi Arabistan ile ikili ilişkilerimizden bağımsız tutuyoruz ama onlar çok bağımsız tutmuyor." diyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın Kral Selman'ı bayramda araması bizim (açımızdan) Suudi Arabistan'la ikili düzeyde hiçbir problemimiz olmadığının göstergesidir."

Çavuşoğlu, Umman Körfezi'ndeki gerginlik konusunda ciddi bir soruşturmanın yapılması lazım aksi takdirde bunun gibi gerilimler başka yola doğru gidebilir." ifadelerini kullandı.

ABD'nin İran yaptırımlarıyla ilgili Çavuşoğlu, INSTEX gibi bir mekanizmaya dahil olmak için AB ve İran'la görüşmeleri sürdürdüklerini dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'deki gerilime ilişkin, "Türkiye ve KKTC'nin haklarını korumak için sondaj gemilerimizi gönderdik, gemileri gönderince paniklediler." dedi.

Çavuşoğlu, ABD'nin Kudüs konusunda attığı tek taraflı adımların bir faydasını görmediklerini, ABD taraf tutuğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 149 yorum
incirligi kapatırsanız samimiyetinize inanırım
Üsler kapatılsın derken iyi düşün! Türkiye'de ki En büyük ABD Üssü CHP dir!
Hahahah..Coco cola yerine Pepsi almak, NBA yerine Euro lig izlemek, Hollywood yerine Boliywood izlemek gibi cok ciddi adımlarimizi saklı tutuyoruz
attığınız adımları gördük. aynı markanın almanya'dan ithal edilen bir modelinin vergi dilimi %120 iken abdden ithal edilen modelini %60 a düşürdünüz. yani sizin adımlarınız sus payı gibi birşey. f35 projesiyle ilgili tahkim sonucuna bağlı olarak bizde incirligi kapatırız deyin de görelim cesaretinizi.
@ceto79 chp pkk hdp sp ypg fetö adları değişik misyonları aynıdır hepsi aynı ağacın köklerinden beslenir hepsi aynı merkezden yönetilir asla birbirini kötülemez asla dirsek temasını kesmezler
@ceto79 daha gecen gün barzani ile dip dibeydi!
@palermo544 süper :)
@palermo544 lan chp kadar daş düşşsün be
İncirlik abd nin cokta umurundaydi..
@palermo544 İNSAF YA HUUUUUU.....
@ceto79 geri adım atıyoruz...
he adım var geri adım marş marş
İmamoğluseverler derneği üyeleri herzamanki gibi yine Hükümeti eleştirme ayağına ;ABD AB Yunanistan ve Kandil Sözcüsü gibi yorumlar yapacaktır
çomarlarda ülkeyi batıranları satanları peşkeş çekenleri alkışlamaya devam ediyorlar...
@palermo544 vay emekli abimiz yaz günü parasızlıktan gezemiyorsun fakat burda çocukları gemi sahibi olan Binaliyi ve Tayyibi övüyorsun yakışmıyor bak sen bin tl bayram parası aldın suriyeli üçbin tl Askerimizin başına çuval gükimin zamanında geçirildi ağanın zamanında yahudi madalyası alankimdi vatikana Ailecek papa ziyareti rahibide benmi uğurladım senin ağanmı uğurladı abdye İstanbulda israf bitecek Hak yerini bulacak her şey İstanbullu için güzel olacak ağa sende mutlu olacaksın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler