ABD'deki banka baskını

ABD'nin Louisiana eyaletinde bir bankayı basarak rehin aldığı üç kişiden birini öldüren silahlı saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı sanılıyor.

Ankara - Louisiana Eyaleti Emniyeti'nden Başkomiser Mike Edmonson, St. Joseph'teki bankaya düzenlenen operasyonda öldürülen ve adı Fuad Ahmed olarak açıklanan saldırganın, detaylı bir mektup yazarak yapacaklarını bir bir anlattığını söyledi.

Edmonson, "Kafasının içinde sesler olduğunu" ileri süren saldırganın, rehineleri serbest bırakması için yapılan görüşmeler sırasında giderek dengesizleştiğini ve polislerden "Kafasına yerleştirilen cihazı çıkarmalarını istediğini" belirtti.

Saldırganın çantasında işkence aletlerinin bulunduğunu bildiren Edmonson, olayın geçtiği bankanın Ahmed'in ailesinin işlettiği benzin istasyonunun yakınlarında bulunduğunu söyledi.Yemen asıllı Amerikan vatandaşı Fuad Ahmed'in, baskını düzenlerken dini ya da siyasi bir amacının olmadığı sanılıyor.Fuad Ahmed, dün yerel banka şubesinde iki kadınla bir erkeği rehin almış, polisle görüşmelerin ardından kadınlardan birini serbest bıraktıktan sonra, diğer rehineleri öldüreceğini söylemişti.

Polisin binaya girmesi üzerine rehineleri vuran 20 yaşındaki saldırgan, olay yerinde öldürülmüştü. Yaralanan rehinelerden biri hayatını kaybederken, diğeri ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler