ABD'den Mısır için seyahat uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri, vatandaşlarını Mısır'a seyahat etmemeleri konusunda uyardı; Mısır'da yaşayan vatandaşlarına da bir an önce ülkeyi terk etmelerini tavsiye etti.

CHICAGO (CİHAN)- ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'da yaşanan kanlı olayların ardından seyahat uyarısı yayınladı. Bakanlık, vatandaşlarını Mısır'a gitmemeleri ve orada yaşayanların da ülkeyi terk etmeleri konusunda uyardı.

Mısır'da Çarşamba günü olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından vatandaşlarını uyaran ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır'da kalmayı tercih eden vatandaşların ise gösterilere katılmamasını istedi. En barışçıl görünen gösterilerin bile kanlı sonuçlanabileceğini vurgulayan Bakanlık, 28 Haziran'da bir Amerikan vatandaşının yapılan protestolarda öldürüldüğünü hatırlattı.

Mısır'daki ABD Büyükelçiliği ise, ülkede bulunan vatandaşlarına, yerel medyayı takip etmelerini ve olağanüstü hal kurallarına uymalarını salık verdi. Büyükelçilik binası, Kahire'deki Tahrir Meydanı'na çok yakın olması sebebiyle, şiddetli protestolar olduğunda geçici olarak kapatılacak. Ancak büyükelçilik, bu durumlarda vatandaşlarını en kısa sürede haberdar edeceğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler