ABD’den terör örgütü SDG ile işbirliği mesajı

Reuters’e konuşan ABD’li üst düzey bir yetkili Türkiye’nin beklentisinin aksine terör örgütü Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile işbirliğini sürdüreceklerini söyledi.

ABD’den terör örgütü SDG ile işbirliği mesajı

ABD'den üst düzey bir hükümet yetkilisi omurgasını terör örgütü YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile işbirliğini sürdürmekte kararlı olduğunu açıkladı. Reuters’e konuşan üst düzey yetkili, “Bu işbirliğini sona erdirme niyetlerinin olmadığını” vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkan Donald Trump ile bugün Washington’da yapacağı görüşme öncesinde ABD bir kez daha Ankara’nın beklentilerinin aksine SDG ile işbirliğinin süreceği mesajını verdi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo dageçen hafta Berlin’de yaptığı açıklamada, SDG ile işbirliğini sürdüreceklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başkan Trump ile yapacağı görüşmede konunun gündeme gelmesi bekleniyor. Erdoğan, Washington’a ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, SDG’nin sözde komutanı Mazlum Kobani’ye ilişkin olarak "Nasıl bir katil olduğunu, nasıl bir terörist olduğunu ve böyle bir teröristin kendilerinin kabul etmesinin, görüşmesinin yanlış olduğunu da belgeleriyle ifade edeceğiz” demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bizde esatla işbirligi yapalım. nedir bu esat düşmanlıgı.
Ne bekliyordunuz amerika avrupa ne zaman dostumuz oldu
ABD çıkarı neredeyse oraya yanaşan bir ülkedir.Terör,şiddet vs umurunda olmaz.Bunu bizler biliyoruz da bizim başımızdakiler bilmiyor mu? Elbette biliyorlar ve bunca hakaret ve ithama rağmen neden oraya gidiyorlar? Hiç bir konuda ikna kabiliyetleri yok.Sadece taviz vererek bir nebze çözüm peşindeler.Üstelik söylentiye göre oraya davet edilmedik, görüşme talebi bizden geldi.Sebebi de ne Ermeni meselesi ne de YPG-Suriye!!! Tek konu araştırılıp açıklanması söz konusu olan servet.Bunu önlemek için milli çıkarlardan bile tavizler verilebilir.Aksi halde rezillik diz boyu olacak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler