ABD'nin 21 temsilciliği saldırı endişesiyle kapalı

ABD, saldırı endişesiyle çoğunluğu Orta Doğu'da olan 21 büyükelçilik ve konsolosluğunu bir günlüğüne kapattı.

ABD'nin 21 temsilciliği saldırı endişesiyle kapalı

Bu ülkelerde Pazar iş günü olduğu için ABD temsilcilikleri normalde bugün açık oluyordu.

Amerika Birleşik Devletleri, Cuma günü, El Kaide'den gelebilecek bir saldırı olasılığına karşı vatandaşları için dünya genelinde bir seyahat uyarısı yayımlamıştı.

Dışişleri Bakanlığı, saldırı ihtimalinin özellikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da güçlü olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama Cumartesi günü üst düzey güvenlik yetkilileriyle bir araya geldi.

Obama bilgilendirildi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice'ın düzenlediği toplantıya dışişleri, savunma ve iç güvenlik bakanlarıyla FBI, CIA ve Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'nın başkanları katıldı.

Beyaz Saray'ın açıklamasında Obama'nın saldırı tehdidi ve hazırlık durumu konusunda bilgilendirildiği belirtildi.

Büyükelçiliklerin Pazar günü kapalı olacağına ilişkin karar Perşembe günü açıklamıştı. Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında temsilciliklerin başka günler de kapalı kalabileceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı seyahat uyarısının El Kaide liderleri arasındaki elektronik haberleşmeden elde edilen bilgilere dayandığı öne sürülüyor.

Açıklamada, uyarının Ağustos sonuna kadar geçerli olduğu belirtilmiş ve "Mevcut istihbarat, El Kaide ve bağlantılı örgütlerin, bölgede ve dışında terörist saldırılar planlama devam ettiğini ve Ağustos sonuna kadar saldırı düzenlemeye odaklanabileceklerini gösteriyor" denilmişti.

Uyarıda "teröristlerin toplu taşıma sistemleri ve diğer turistik altyapıyı hedef alabilecekleri" kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Baş Terörist sensin...Ne o dünya nın gerçekleri senin Hollywood filmlerindeki gibi değilmi...Filmlerinde dangalak adamları halk kahramanı yapıp dünyayı kurtarıyorsunya...artık yemiyor abd senin saçma senaryolarını insanlar..işte böyle köşeye kısılırsın
HAKSIZCA HER YERE SALDIRIRSAN SENDE BÖLE SALDIRILMA KORKUSU YAŞARSIN İŞTE.DÜNYAYA OSMANLI GİBİ ADALETLE HÜKMETSEN BUNLARIN HİÇBİRİ OLMAZ..İSRAİLE HADDİNİ BİLDİR FİLİSTİNE HAKKINI VER BU SALDIRILARIN YARISI BİTER.AMA NERDEEEEEEEE.....???
BENCE SAKINCASI YOK.BETER OLSUNLAR.
yusuf yusuf demeye başladı dımı
orta doğuda insanlar uyanıyor oynanan oyunlarıda fark ediyor mesele ağaç deyil sen hala anlamadınmı yıda fark ediyor insanlar bu topraklarda sömürü yavaş yavaş def olup gidecek yerli işbirlikçileriyle birlikte
doruduru
Amerikanın bu ayağını yedinizmi, ama İRAN Boku yedi, geçen ABD ile İsrail Akdenizde İranın Nükleer tesislerine saldırı provaları yaptı demekki vurmalarıda an meselesi, tabi bölgede elçiliklerine karşı olası bir saldırıyıda düşünmüş olacakki boşaltıyor,
etrafı karıştır biribirinr düşür silah ver her iki tarafada sonra çeklil bakalım..
aferin sizlere helal olsun dünyayı nasıl kandıracağınızı öğrendiniz ama bbir şeyi öğrenemediniz sizler insan olduğunuzu unuttunuz ama birini daha unuttunuz oda sizleri işiten sizlerin her yaptığını not eden zamanı geldiğinde sizlerin ne yapaçağını nasıl karşılık vereçeğınızı de biliyor onu sizler tanıyormusunuz acaba sayın soysuzlar sayın dünya kapıtalistler sayın dünyayı kasıp kavuranlar sayın şeytanlar sayın herşey para deyip boşver bu dünyada benden rahat yaşayan olmasın ben en güzelini yaşayayımda gerisini boşver diyen zihniyetler unutmayın bu dünyanın bir kurucusu var bari 0ndan korkun be
Diğer Haberler