Abonelerden rüşvet alıp elektrik borçlarını sildiler

İzmir polisi, TEDAŞ ve elektrik dağıtım şirketlerinde çalışan 7 kişiyi, abonelerden rüşvet aldığı ve borçlarını bilgisiyardan sildikleri gerekçesiyle gözaltına aldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bazı abonelerin, kendilerini TEDAŞ görevlisi olarak tanıtan bazı kişilerin borçlarını silmek için rüşvet istediği yolundaki ihbarı üzerine araştırma başlattı. Yapılan araştırma sonucunda hakim kararıyla şahısları 4 ay takip eden ekipler, TEDAŞ ve Gediz Elektrik Dağıtım Şirketi çalışanları A.Y., T.E., A.Ş.A., S.B. ile rüşvetle verdikleri ileri sürülen M.I., G.G. ve A.K.'yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinde suçlamaları kabul etmezken, zanlıların, bazı abonelerin yüksek elektrik borçlarını bilgisayar ortamında azamiye indirip sildikleri, usulsüz elektrik aboneliği verdikleri ve rüşvet aldıkları belirlendi. İfadeleri tamamlanan 7 kişi, "Kamu kurumunu zarara uğratmak, rüşvet almak ve vermek, haksız menfaat temin etmek" suçlarından adliyeye sevk edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler