Abramovich darı ambarında!

Kendilerini şimdiden tur atlamış sayan İngilizler, Moskova'da oynanacak final maçını odaklandı. Hatta Abramovich'in final için Moskova'daki bir çok otel, gece kulübü ve restoranı kapattığı konuşuluyor

Ada medyası yine küstahlaştı. Chelsea ve İngilizler, çeyrek final kurası Fenerbahçe'den çok yarı finalde oynayacağı eşleşmeyi ve hatta Moskova'da oynanacak final maçını konuşuyor. Chelsea'nin Rus sahibi Roman Abramovich'in, takımının finale çıkacağından ve kendi ülkesinde final oynayacağından emin olduğu için, Moskova'da bir çok otel, gece kulübü ve restoran kapattığı hem İngiliz hem de Rus basınında duyuruluyor. Başkan bunları yaparken, Ada basını ve Chelsea'li yöneticiler de "Sanki Fener'i elemiş gibi" açıklamalar yapıyor.

FENER'İ ATLADILAR İngiliz basını da Fenerbahçe'yi analiz etmiyor. 2005 yılında Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Arsenal'e, 2007'de de Liverpool'a elenen Chelsea'nin, şimdiden yarı finale kalmış gibi; iki İngiliz kulübüne odaklandığını yazıyor. Bazıları ise Teknik Direktör Avram Grant'in ipinin çekileceğini belirtiliyor. Ancak bunun sebebinin, Fenerbahçe maçına bile değinmeden, Arsenal veya Liverpool maçında alınacak sonuca göre belirleneceği yönünde yorumlar yapılıyor.
İngiltere'nin önde gelen televizyon yorumcusu, eski Chelsea'li futbolcu Ray Wilkins, Chelsea'nin iki maçı alacağını da iddia ederken, Fenerbahçe'nin Sırp golcüsünü küçümsedi. Wilkins, "Kezman iyi futbolcu olabilir. PSV ve şu an Fenerbahçe'de iyi işler yapıyor olabilir ama kesinlikle Chelsea'de oynayabilecek kadar iyi bir futbolcu değil" diye konuştu. Öte yandan İngiliz patentli bahis sitelerinde Şampiyonlar Ligi'ni kazanma şansı fazla görülmeyen Chelsea, dünkü kura sonunda Manchester United ve Barcelona'nın ardından üçüncü favori olarak sınıf atladı.