KADIN

Acaba hamile misiniz? Bu 8 koca karı yöntemiyle kendi gebelik testinizi yapabilirsiniz!

Acaba hamile misiniz? Bu 8 koca karı yöntemiyle kendi gebelik testinizi yapabilirsiniz!

Eczaneye gitmeye üşenenlerin, geleneklerine güvenenlerin, riski sevenlerin tercihi...

1.Diş Macunu

Koca karı yöntemleri dedik ama, yine de nispeten daha modern bir testle başlayalım :)

Bir kasenin içine beyaz diş macununuzu sıkın. Üzerine idrarınızı ekleyin. Eğer köpürme olur, diş macununun renginde bir değişiklik olmazsa sonuç negatiftir. Ama köpürmeyle beraber diş macununun rengi maviye dönerse tebrikler, bebek bekliyorsunuz!

2.İdrar Bekletme Yöntemi

Sadece bizim geleneklerimizin değil, tüm dünyanın uyguladığı koca karı yöntemi ile devam ediyoruz: İdrarınızı bir kaba ya da bir şişeye doldurun. Düz bir yüzeye bırakın, 24 saat dokunmayın. İdrarın üzerinde beyaz, ince bir tabaka oluştuysa hamile değilseniz. Hiçbir değişiklik olmadıysa hamilesiniz demektir!

3.Ton Balığı Suyu ve Sirke

Norveçli balıkçıların konservelere doldurduğu ton balığını elbette farklı amaçlar için de kullanırız biz, çünkü pratik milletiz!

Çeyrek fincan ton balığı suyu ve çeyrek fincan sirkeyi karıştırın, bir gece oda sıcaklığında bekletin. Ertesi sabah idrarınızı bu karışıma dökün. Karışımın rengi parlak yeşile dönerse testinizin sonucu pozitiftir, turuncu/sarımtrak olursa bebek beklemiyorsunuz demektir... Yalnız dikkat: Bu işlemi yaparken ağzınızı, burnunuzu kapatın, zararlı gazları solumayın!

4.Toz Şeker

İşte gerçek koca karı maddelerimizden biri:

Bir kasenin içine koyduğunuz toz şekerin üzerine, uyandığınızda ilk yaptığınız idrarı şekere ekleyin, biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erirse testinizin sonucu negatiftir. Eğer toz şeker erimez, topaklanırsa sonuç pozitiftir.

5.Karahindiba Yaprağı

Birkaç karahindiba yaprağını plastik bir kaba koyun, güneş görmeyen bir yerde saklayın.

Testten önce bol su içerek idrarınızın seyrelmesini, çoğalmasını sağlayın. Daha sonra yapraklar tamamen ıslanana kadar kabı idrar ile doldurun. 10 dakika sonra yapraklar üzerinde kırmızı bir tabaka oluşursa sonuç pozitif olabilir. Bu içeriğimizdeki tüm maddelerimizin sonuna bu kelimeyi ekleyebiliriz aslında; 'olabilir' :)

6.Sirke

İçeriğimizdeki en eski (bu yüzden de en emin olamadığımız) madde ile devam ediyoruz. Şöyle ki; sirke ile idrarınızı bir kapta karıştırıyorsunuz. Eğer karışımın renginde bir değişiklik gözlemlerseniz hamile olma ihtimaliniz var.

Pek güvenilir bir teste benzemiyor değil mi? Vallahi bizce de öyle...

7.Cezve

İşler gördüğünüz gibi iyice ilginçleşiyor, bu yönteme başvuracağınıza en yakın nöbetçi eczaneye uğramanızı şiddetle öneriyoruz :)

Yöntem şu: İdrarınızı cezveye dökün, kaynatın. Eğer köpürürse hamilesiniz demektir, köpürmezse sonuç negatiftir (herhalde...).

8.Kırmızı Lahana

Son yöntemimiz artık tam anlamıyla güvensiz, tam anlamıyla desteksiz, nereden çıktığı belli olmayan bir koca karı yöntemi :) Çünkü bu yöntem hamile olduğunuzu göstermiyor, hangi cinse hamile olduğunuzu gösteriyor!

Yarım kırmızı lahanayı su dolu bir tencerede 10 dakika kadar kaynatın, sonra soğumaya bırakın. Suyu bir kavanoza ya da fincana dökün, eşit miktarda idrarı kırmızı lahana suyunun üzerine ekleyin. Renk aynı kalırsa (mor) bir kızınız olacak, eğer renk kırmızı/pembeye dönüşürse erkek çocuğa hamilesiniz demektir.

Tabii bu yöntemin 'Ye ekşiyi çıkar Ayşe'yi' genellemesinden hiçbir farkı yok :)


Kaynak: Sizdeduyun.com

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.