HABER

Acarlar iş kuleleri mühürlendi

İstanbul - Beykoz Belediyesi, Kavacık'taki Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki inşaatı mühürledi.Beykoz Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Dost İnşaat adlı firma tarafından inşa edilen Acarlar İş Kuleleri adlı iki inşaatı mühürleyerek yapım işini durdurdu.

Beykoz Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Danıştay 6. Dairesi'nin, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nce açılan davada alınan yürütmenin
durdurulması kararına karşı Dost İnşaat firmasının yaptığı itirazın reddedildiği ve bu kararın dün belediyeye ulaştığı bildirildi.

Kararın Beykoz Belediyesi'ne tebliğ edilmesi nedeniyle Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu iki inşaatta mühürleme yaptığı ifade edilen açıklamada, "Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Acarlar İş Kuleleri olarak bilinen iki adet binayı mühürledi. 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32 ve 42. maddelerince yapılacak tespitler uyarınca cezai yaptırım da uygulanacak" denildi.

Binaların kolonlarına asılan mühürlü tutanakta ise şu ifadeler yer aldı:"Bu inşaat ruhsatsız veya ruhsata aykırı olduğu için mühürlenmiştir. Yapımına devam edildiği takdirde sahibi, varsa müteahhidi ve çalışanları hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Ayrıca ilgili kapsamında işlemler yapılacak olup, bu süre içerisinde inşaat içerisinde meydana gelebilecek her türlü sorumluluk ilgililere aittir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler