HABER

Acemi hırsız canından oluyordu

Pendik'te alışveriş bahanesiyle geldiği kuyumcu dükkanından aldığı bileziğin parasını ödemeden kaçmak isteyen acemi hırsız az kalsın canından oluyordu.

Dükkan sahibi, aralarında boğuşma yaşanan hırsızı elinden kaçırınca, arkasından ateş açtı. Kaçmayı başaran zanlının yakalanması için helikopter destekli arama çalışması başlatıldı.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Acemi-hirsiz-canindan-oluyordu/414566/)

Alınan bilgiye göre, olay, sabah saatlerinde Esenler Mahallesi Yayalar Caddesi numara 77'de bulunan Aydoğdu Kuyumculuk'ta meydana geldi. İddiaya göre, Necmi Aydoğdu'nun işlettiği kuyumcu dükkanına gelen bir genç, bilezik satın almak istediğini söyledi. Bilezik modellerine bakmak isteyen genç, dükkan sahibinin uyarısı ile kapıyı örttükten sonra tezgaha yöneldi. Aydoğdu, vitrinden bir adet bilezik alarak şahsa uzattı. Aydoğdu'nun elindeki bileziği alan zanlı kapıya doğru yöneldi. Kendi kapattığı kapıyı açamayan zanlı ile Necmi Aydoğdu arasında boğuşma yaşandı.

Boğuşma sırasında bir fırsatını bulan zanlı kapıyı açarak yaya olarak kaçmaya başladı. Dükkan sahibi ise ruhsatlı silahını alarak hırsızın peşine düştü. Aydoğdu bir süre kovaladığı hırsızın ardından rastgele ateş etti. Zanlı ise kaçmayı başararak ara sokaklarda izini kaybettirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu. Dükkandaki güvenlik kamerası görüntüleri de incelemeye alındı. Bir polis helikopteri de kaçan zanlının yakalanması için havadan arama çalışması başlattı.

Dükkan sahibi Necmi Aydoğdu ise yaşadığı şaşkınlıkla birlikte zanlının silahlı olup olmadığını bilmediğini belirtti. Aydoğdu, 20'li yaşlardaki gencin bileziği alarak kaçmayı başardığını kaydetti.

Görgü tanıkları ise dükkan sahibinin bir şahsı kovaladığını görünce peşinden gittiklerini, belirtti. Kuyumcu Aydoğdu'nun elindeki silah ile zanlının arkasından ateş ettiğini anlatan görgü tanıkları, kaçan şahsın bir ara yere düştüğünü ancak yine kalkarak kaçmayı başardığını söyledi.

Olayla ilgili soruşturma başlatırken, kaçan şahsın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön