HABER

Acı haberi alınca bayıldı

Bilecik'in Vezirhan ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden makinist Hikmet Koşay'ın eşi ve kız kardeşi, acı haberi öğrendikleri hastanede fenalık geçirdi.

BİLECİK (İHA) - Bu sabah Vezirhan ilçesi yakınlarında, Eskişehir ve İstanbul seferlerini yapan iki yolcu treni çarpışırken, bir kişi hayatını kaybetmiş, 14 kişi yaralanmıştı. Kazada hayatını kaybeden makinist Hikmet Koşay'ın ailesi kaza haberini alır almaz hastaneye koştu. Eskişehir'den Bilecik Devlet Hastanesi'ne gelen makinistin eşi ve kız kardeşi, Koşay'ın öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi. Bayılan kadınlara acil serviste doktorlar tarafından müdahale edildi. 8 aylık Cansu adlı bir kızı olduğu bildirilen Hikmet Koşay'ın cenazesinin ailesine teslim edilip, Eskişehir'e götürüleceği öğrenildi.

Öte yandan Bilecik Valisi Musa Çolak da Devlet Hastanesi'ne gelerek kazada yaralanan yolcuları ziyaret etti. Yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Çolak, kazadan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Çolak, "Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Eskişehir seferlerini yapan ekspres trenler Vezirhan yakınlarında makas değişimi sırasında çarpıştı. Kazada bir kişi hayatını kaybetti. Ölen makiniste Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

Vali Çolak, kazanın sinyalizasyon sistemindeki arızadan olup olmadığının sorulması üzerine, konunun savcılığa intikal ettiğini, savcılık tarafından tahkikatın devam ettiğini söyledi.

Geri Dön