HABER

Acı haberi MSB duyurdu! Pençe Yıldırım Harekât Bölgesinde bir asker şehit oldu

Milli Savuma Bakanlığı, Pençe Yıldırım Harekât Bölgesinde teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Yalman’ın acı haberi baba ocağına ulaştı.

Acı haberi MSB duyurdu! Pençe Yıldırım Harekât Bölgesinde bir asker şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak’ın Avaşin bölgesinde yürütülen operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Osmaniyeli Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Yalman (21) şehit düştü.

Acı haber askeri yetkililer tarafından Düziçi ilçesi Boğaziçi Mahallesi’nde yaşayan şehidin ailesine verildi. Eve akın eden komşuları şehidin ailesine başsağlığı dilerken, şehidin baba ocağına dev Türk bayrağı asıldı.
Bekar olan şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Yalman’ın 3 kardeş olduğu ve ağabeyinin de Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çalıştığı öğrenildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pençe Yıldırım Harekât Bölgesinde, 25 Ekim 2021 tarihinde teröristlerce döşenen El Yapımı Patlayıcının (EYP) patlaması sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır."

1


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler