HABER

Açık cezaevi izinleri bitti mi? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek mi? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

Açık cezaevi izinleri vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Açık cezaevi izinleri ile ilgili karar açıklandı. Koronavirüste vaka sayısının düşmesi ile beraber Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü açık cezaevi izinlerinin, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda, sona ereceğini bildirdi. Peki, açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, uzatıldı mı? İşte açık cezaevi izinlerine dair detaylar!

Açık cezaevi izinleri bitti mi? Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek mi? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

Açık cezaevi izinleri gündemde yer alıyor. 2022 açık cezaevi izinleri için Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü açıklaması araştırılıyor. 2 ay süre ile uzatılan izinler için yeni bir açıklamanın olup olmadığı sorgulanıyor. Salgın hastalığın seyri, vaka sayılarındaki düşüş ve aşılama oranı dikkate alınarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda açık cezaevi izinlerinin biteceği belirtildi. Belirlenen tarihe kadar cezaevine dönmeyenler firari sayılacak. İşte, açık cezaevi izinleri 2022 ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI, 31 MAYIS'TA BİTECEK Mİ?

Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık Cezaevi izinleri 31 Mayıs'ta son bulacaktı. Ancak süre 31 Temmuz tarihine kadar yeniden uzatıldı.

COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkum faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre COVID-19 izninden dönecek hükümlüler, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne (CTE) ait https://cte.adalet.gov.tr/ resmi web sitesinden TC kimlik numaralarını girerek, girmek istedikleri cezaevlerine ilişkin tercihte bulunacaklar. Bu cezaevlerinde yer yoksa en yakın cezaevine yerleştirilecekler. Hükümlüler dönecekleri ceza infaz kurumlarını CTE'nin resmi web sitesinde oluşturulacak sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecekler.

COVID-19 iznindeki hükümlüler 31 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla açık ceza infaz kurumlarına dönecekler. Denetimli serbestlik yükümlülerinden hakkında denetim planı hazırlanarak yükümlülükleri belirlenmiş olanların 1 Ağustos 2022'den itibaren denetim planlarında yazan yükümlülüklere aynen uymaları, hakkında henüz denetim planı hazırlanmamış olanların 1 Ağustos 2022'den itibaren ilgili denetimli serbestlik müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekecek.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Kabine toplantısı sonrası gelen açıklamaya göre izinler 31 Temmuz 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler