HABER

Activision Blizzard kime satıldı?

Hisseleri kim satın aldı?

Activision Blizzard kime satıldı?

Activison olağan mali durum açıklamasında 2013'ün ilk çeyreğinde beklentiden çok daha iyi kazanç elde ettiğini açıkladı. Dağtımcı ünlü firma üç aylık sürecin sonu olan 31 Mart'ta kazancının 1.32 milyar dolar olduğunu duyurdu. Aynı dönemin 2012 rakamlarına göre bu, firmanın %13'lük bir artış yaptığını gösteriyor.

Öte yandan yıllık artış rakamını 384 milyondan 456 milyon dolara yükselten firma bununla da neredeyse %14'lük bir yükseliş gösterdi. Firmanın satışlarında en büyük payı Blizzard ürünleri ve CoD çekiyor. StarCraft II: Heart of the Swarm, Diablo III, Skylanders Giants ve Call of Duty: Black Ops II oyunlarının performansı firmanın para kaynağı.

Özellikle Heart of the Swarm, Kuzey Amerika ve Avrupa'da ilk çeyrek boyunca en çok satan PC oyunun olarak bu başarının sağlam temelini oluşturdu. Bobi Kotick her ne kadar sağlam bir başlangıç yaptıklarını belirtse de dikkatli olmaları gerektiğini bildiklerini de açıkladı.

"Başlangıcımız çok iyi oldu bu yılda ancak yine de 2013'te karşımıza çıkacak zorluklar ve belirsizlikler başta düşündüğümüzden daha zorlu olacak, farkındayız. Özellikle de noel döneminde."

Activision ve Blizzard şüphesiz oyun dünyasının iki büyük şirketi. Bu iki şirket bir süre önce birleşmiş ve kardeş şirketler Activision-Blizzard olarak yollarına devam ediyorlardı. Blizzard'ın yatırımcı şirketi olan Vivendi ise, bu birleşmenin ardından her iki firma Vivendi'nin oyun bölümünü yönetir olmuştu.

**Geçtiğimiz aylarda Vivendi'nin Activision-Blizzard hisselerini satışa çıkardığını duyurmuştuk. Şimdi ise bu satış nihayet sonuçlandı. işte sonuçlar

**

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön