HABER

Ada Tiyatrosu, yeniden Türkiye turnesine çıkıyor

ADANA (İHA) - Ada Tiyatrosu, geçtiğimiz yıl başlattığı Türkiye turnesini bu yıl da sürdürüyor.

Adana ve Mersin'den sonra Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok kentte tiyatroseverlerin karşısına çıkan topluluğun geçtiğimiz pazar günü sahnelediği oyun, büyük ilgi gördü. Ünlü ozan, şair ve yazarların eserlerinden derlenen ve sanatseverlerin büyük ilgiyle izlediği "Bir Şey Yapmalı" adlı oyunun yazarı ve oyuncusu Gürsel Fırat, "Adana ve diğer kentlerde gördüğümüz ilgi bizi umutlandırdı. Artık ülkemizin her köşesinde bir şeyler yapacağımıza inandığımızdan, turumuzu bu dönem de sürdüreceğiz" dedi.

Pir Sultan Abdal, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Aziz Nesin, H.Hüseyin Korkmazgil, Ahmet Arif, Çetin Altan, Bekir Coşkun ve Yılmaz Erdoğan gibi usta ozan, yazar ve şairi bir oyunda buluşturmanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirten Fırat, gittikleri her yerde oyunun büyük ilgi görmesi ve beğeni kazanmasının kendilerini cesaretlendirdiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anadolu insanının aşkını, hayalini, umudunu, derdini en iyi anlatan büyük usta ve sanatçılarımızın yapıtlarından derlediğim oyunda, günümüz koşullarını da ortaya koyuyor, yorumlamaya çalışıyoruz. Günümüz kirliliğinin, yozluğunun altını çizen, kara mizah, komedi-dram biçimindeki oyunda, şiir ve hicivlerle ülke ve insanımızın durumunu da biraz politik biraz kara mizah ve güldürü yaparak ele alıyoruz."

2 perdeden oluşan "Bir Şey Yapmalı" adlı oyunu 1, 2 ve 3 Aralık tarihlerinde Nevşehir, Hacıbektaş, Ürgüp ve Avanos'ta sahneleyeceklerini vurgulayan Fırat, daha sonra Ankara, İstanbul başta olmak üzere çok sayıde kentte sahne alacaklarını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön