Adam kaçıran çete böyle çökertildi!

İstanbul'da, işadamını kaçırıp 100 bin YTL haraç istedikleri öne sürülen 12 kişilik çete polisin operasyonuyla çökertildi.

Kaçırılan işadamını zengin olduğunu bilen komşunun çete elemanlarını azmettirdiği ortaya çıktı. 'Kaktüs' adı verilen operasyon polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Beykoz'da çiçekçilik işiyle uğraşan E.A.A. iş çıkışı Ümraniye Alemdağ'daki evine gitmek üzere yola çıktı. Evine yaklaştığı esnada kar maskeli silahlı 3 kişi tarafından kaçırılarak bir araca bindirildi.

Kredi kartları ve cep telefonuna el koyan çete elemanları, işadamının hesabından 7 bin YTL nakit para çekti. İşadamı önce Adana'ya oradan da Gaziantep'e götürüldü.


Çetenin lideri olduğu öne sürülen O.D. de Gaziantep'de çete elemanlarıyla buluşarak yola devam etti. Kaçırılan işadamının yanına oturan O.D. terör örgütü üyesi olduğunu iddia ederek, işadamını ölümle tehdit etti. O.D. işadamının 100 bin YTL vermesi durumunda serbest bırakılacağını aksi takdirde anne ve babasının evine bomba atacaklarını söyledi.

İşadamı E.A.A.şirketi adına bir bankadan aldığı çek koçanından 57 bin 650 YTL tutarında 5 adet çeki hamiline olarak imzalayıp vermek zorunda kaldı. Bunun üzerine serbest kalan işadamı, çete elemanları tarafından ara ara tehditler almaya devam etti. Çeklerin günü geldiğinde sürekli aranan işadamı daha fazla dayanamayınca soluğu poliste aldı. İşadamının ifadesi üzerine soruşturma başlatan polis elde ettiği delilerden sonra hareke geçti.

Adresleri belirlenen şebeke üyelerinin yakalanması için harekete geçen ekipler, İstanbul ve Gaziantep'de saat 06.30'da 10 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. "Kaktüs" adı verilen operasyonlarda aralarında şebeke lideri olduğu öne sürülen O.D., işadamını İstanbul'da kar maskeleri ile kaçıran M.K., A.D. ile M.A.'nın da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların ikametlerinde, üzerlerinde ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda 4 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca, bir miktar esrar olduğu değerlendirilen madde ile 6 adet CD ele geçirildi.

İşadamının kaçırılmasında aktif rol oynayan M.K.'nın Beykoz'daki evi ile olayın azmettiricisi olan M.F.A.'nın Ümraniye'deki evine yapılan baskınlar polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken, işadamının maddi durumu kötüye giden komşusunun tanıdığı çete elamanlarını devreye sokarak kaçırttığı ortaya çıktı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılar, Ümraniye Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler