Adana’da dev uyuşturucu operasyonu

Adana’da, dağlık arazide tespit edilen uyuşturucu ekim sahasına komando timleri ve çok sayıda personel tarafından operasyon düzenlendi.

Adana’da dev uyuşturucu operasyonu

Yapılan operasyonda piyasa değeri 3 milyon 900 bin lirayı bulan 118 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu ile mücadeleye yönelik 6 aydır yürütülen istihbarat çalışmaları sonucunca Feke ilçesinin dağlık kesiminde dört ayrı noktadaki yasa dışı ekim sahası tespit edildi.

21 Ağustos günü sabaha karşı 05.00 sıralarında Feke İlçesi Jandarma asayiş timleri, olay yeri inceleme ekipleri, narkotik köpek ve komando timleri ile birlikte 113 personelin katılımı ile eş zamanlı olarak bölgeye operasyon düzenlendi. Operasyonda piyasa değeri yaklaşık 3 milyon 900 bin lira olduğu tespit edilen 118 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Operasyon alanında yapılan incelemelerde, kenevir ekimi yapılan yerlerin dağlık, sarp ve ulaşılması zor ormanlık arazi kesimi olduğu, çok sayıda yapay havuz oluşturularak kenevir tarlalarının özel yöntemlerle toprak altına döşenen plastik su boruları ile sulandığı tespit edildi. Uyuşturucu üreticilerinin, kenevir bitkilerinin daha çabuk yetişmesi için ilaçlama ve gübreleme yaptığı, hayvanlardan korumak için de kenevir tarlalarının etrafına tel çit çektikleri belirlendi.Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Feke Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı doğrultusunda ele geçirilen uyuşturucu maddeler ile kenevir yetiştirilmesinde kullanılan çok sayıda malzemenin olay yerinde yakılarak imha edildiği, ilgililer hakkında da yasal işlem yapıldığı bildirildi. (İHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
İZMİR ADANA VB KULLANIM ORANI YÜKSEK İLLERDE EKİM YAPANLAR BENCE DAHA FAZLADIR. POLİS-JANDARMA DAHA ÇOK ÇALIŞMALI.
Ne olacak ki, ekip dikeni, üretip getireni, dağıtanı bulaştıranı, hapçısını torbacısını caydıracak hamle olmadıktan sonra. Bugün orası temizlense yarın diğer bir yer, her yeri temizlesen Doğu, orasını da temizlesen yurt dışından giriş olacak. Kazancı hayli yüksek olduğundan ve bu işi yapanların ellerinde para cezasını ödeyecek güç olduğundan para cezası ya da kısa süreli hapis cezasının kurtarmayacağını bildiğimizden yazıyoruz bunları.
İlk önce kullanım azaltılma çalışmaları, geçimi buna dayananlara iş olanakları ve işin başında bulunan baronları saf dışı etmek; bu kadar gözü kara bi Cüneyt Arkın var, o da yaşlandı :)
YAZIK YAZIK İNSANLARI MAHVEDEN AİLELERİ YIKAN ÇOLUK ÇOCUĞU ÖLÜME GÖTÜREN İNSANLARI AYAKTA GEZEN BİR LEŞ HALİNE GETİREN UYUŞTURUCU BİTKİYİ GETİRENLERİDE, EKENLERİDE, ONDAN NEMALANANLARIDA ALLAH BU DÜNYADA SÜRÜNDÜRSÜN. AHİRETTE CEHENNEMİNDE YAKSIN İNŞALLAH
hint kenevirin gerek sınırın öteki yanı gerekse bizim taraf adeta ekim cenneti pkk esrar üretiminden vazmı gecti hint keneviri bazı birkilerle gizlenerek istanbulda dahi yapılmakta adam içmek istedikten sonra evinde saksıda dahi yetiştirir tarlaya ekilen içmek için değil satmak için önlemek olanaksız bu yakalanan devede kulak bu yakalanan istikbağrat çalışmasından cıkanlar birde istikbağrata hiç takılmayanlar var nekadar yasak okadar yüksek fiyat para için her şeyi göze alan gerizekalılar önlemenin tek yolu yüksek cezaların yanısıra o insanlara antarnatif iş sunmak yanı geçim oluşturmak
şimdi de diyorlar mı ki çal keke çal diye :D
bunlar oraya ekilirken kimse görmemişmi..
BU TARZ OLAYLAR GENELDE KÖYLERDE ORMANLIK ALANLARDA GERÇEKLEŞİYOR BU BÖLGELER JANDARMAYA AİT JANDARMANIN İHBAR OLMADIKÇA BU TARZ OLAYLARA MÜDAHELESİ AZ OLUYOR ..DAHA ETKİN OLMALI
Diğer Haberler