HABER

Adana'da sağanak yağış hayatı felç etti

ADANA (İHA) - Adana'da dün akşam başlayan sağanak yağış, şehir merkezinde hayatı felç etti. Adana'da sağanak yağış nedeniyle başta Mustafa Kemal Paşa Bulvarı olmak üzere, birçok ana cadde ve bulvar sular altında kaldı. PTT Evleri, Serinevler, Ulubatlı Hasan, Şehit Erkut Akbay, Gürselpaşa Mahalleleri'ndeki bir çok evi yağmur suyu bastı.

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda sabah saatlerinde işyerlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, yağmur suları yüzünden güçlük çekerken, bir çok araç da yolda kaldı. Sürücüler, belediye yetkililerine isyan ederek, "Bu Adana'nın ayıbıdır. Türkiye'nin en büyük kentlerinden birinde yaşanan bu tablo utanç vericidir. Belediyeler, bu ayıba bir an evvel son vermelidir" diye konuştu.

Evlerini su basan ve eşyaları zarar gördüğü için komşularına sığınan vatandaşlar, belediye yetkililerini defalarca uyarmalarına ve dilekçe vermelerine rağmen altyapı konusunda gereken hizmeti alamadıklarını ve logarların tıkanması sonucu evlerine lağım sularının bastığını söyledi.

Bu arada, şiddetli yağış nedeniyle Adana'nın Ceyhan ve Karataş İlçeleri'ndeki birçok köy yolunun zaman zaman sel suları nedeniyle ulaşıma kapandığı öğrenildi. Karataş İlçe girişinin de dün akşam şiddetli yağış sonrası sel suları yüzünden kapandığı, sabah saatlerinde yolun ulaşıma açıldığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler