HABER

Adana'da taraftara joplu müdahale

ADANA (İHA) - Türkiye 3. Futbol Ligi 1. Grup'ta Adanaspor'un, Nusaybin Demirspor ile oynadığı karşılaşma öncesinde taraftarlar, kendilerini stada almadığını ileri sürdükleri polislerle tartışınca olay çıktı. Polisin jopla müdahale ettiği olaylarda 2 taraftar gözaltına alındı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Adanaspor yönetimi arasında hafta içinde yaşanan "Bandrollü seyirci" tartışması bugün stada da yansıdı. İl Müdürlüğü, Adanaspor yönetiminin talimatı doğrultusunda 5 Ocak Stadı'na biletsiz seyirci almazken, önceki maçlarda biletsiz olarak stada giren taraftarlar, taşkınlık çıkardı.
Öfkeli taraftarlar, maç başlamasına rağmen içeri alınmamaları üzerine önce stat kapılarını tekmeledi, sonra da yönetim ve il müdürlüğü yetkilileri aleyhine sloganlar atmaya başladı. Polis, taşkınlık çıkaran taraftarları önce uyardı, dikkate alınmayınca da jopla müdahale etti. Olay sırasında polis ile taraftarlar arasında Vali yolu üzerinde kovalamaca yaşandı. Olaylar sırasında bazı taraftarlar, kan içinde kaldı. Polis, taşkınlık yapan 2 taraftarı gözaltına aldı.

Olaylar üzerine stat dışına çıkan Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ile 1954 Adanaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Tevriz Dura, öfkeli taraftarları yatıştırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler