HABER

Adana'da zabıtayı şaşkına çeviren olay: Dilencinin banka hesabından 309 bin lira çıktı

Adana'da vatandaşların duygularını sömüren dilencilere yönelik uygulama yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta timlerinin yakaladığı bir dilencinin üzerinden çıkanlar herkesi şaşkına çevirdi. Dilencinin zihinsel engelli kızı N.K. (39) ile birlikte dilendiği ve üzerinden 85 lira nakit para çıkarken, bu kişinin 32 farklı banka hesabında yaklaşık 309 bin lira olduğu öğrenildi.

Adana'da zabıtayı şaşkına çeviren olay: Dilencinin banka hesabından 309 bin lira çıktı

Adana'da vatandaşların duygularını sömüren dilencilere yönelik uygulama yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta timlerinin yakaladığı bir dilencinin üzerinden 85 lira nakit para çıkarken, bu kişinin 32 farklı banka hesabında yaklaşık 309 bin lira olduğu belirlendi.

ENGELLİ KIZIYLA BİRLİKTE DİLENİYORDU

Ana cadde ve bulvarlarda, trafik ışıklarında ve cami önlerinde dilencilere yönelik operasyonlarını sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri, cuma namazı nedeniyle camilerde yoğunlaştı. Merkez Seyhan İlçesi Kocavezir Mahallesi'ndeki Hal Vezir Camii çevresinde denetim yapan zabıta timleri, zihinsel engelli kızı N.K. (39) ile birlikte dilenen A.K.'yı (63) yakaladı. Zabıtalar, A.K.'nın üst aramasında 85 lira nakit para ile 32 adet banka hesap cüzdanı ele geçirdi. Dilenci A.K.'nın banka hesaplarında yapılan incelemede yaklaşık 309 bin lira parasının olduğu belirlendi.

HAKLARINDA İŞLEM YAPILDI

Kabahatler Kanunu'na göre dilencilik yapan kişilere 50'şer lira para cezası kesen zabıtalar, tutanak düzenleyerek ele geçirilen paraya el koydu. Dilenciler, yapılan işlemlerin ardından, polis ekiplerine teslim edildi. (Habertürk)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bankada 309 bın tl ve kesilen ceza 50 tl .. tebrikler ...
öküz olanlar cenneti garantilemek için allah rızası için diyene para veriyor,öküzüm allah için birşey yapacaksan onurlu fakirleri bul bulki onlar dilenmez bir şekilde onlara yardım et.
arkadaş bari banka hesaplarına el koyunda fakir fukaraya yardımcı olun
Geri Dön