Ada'yı Fener korkusu sardı!

Çarşamba günü İstanbul'da oynanacak Fenerbahçe-Chelsea maçı, İngiltere'de heyecan yarattı. The Daily Telegraph gazetesi, "Mateja Kezman İstanbul'da ‘cehennem' yaratmayı amaçlıyor" başlıklı haberinde, Türkiye'de zaman zaman yabancı takımlara açılan "Cehenneme hoş geldiniz" pankartlarını anımsatarak, "Eğer, Çarşamba günü Chelsea'nin buyur edileceği yer cehenneme ise, bu da wi-fi ve UEFA'dan beş yıldız not alan çok lüks modern bir cehennem olur" yorumunu yaptı.

Çarşamba günü İstanbul'da oynanacak Fenerbahçe-Chelsea maçı, İngiltere'de heyecan yarattı. The Daily Telegraph gazetesi, "Mateja Kezman İstanbul'da ‘cehennem' yaratmayı amaçlıyor" başlıklı haberinde, Türkiye'de zaman zaman yabancı takımlara açılan "Cehenneme hoş geldiniz" pankartlarını anımsatarak "Eğer, Çarşamba günü Chelsea'nin buyur edileceği yer cehenneme olacaksa, bu da wi-fi ve UEFA'dan beş yıldız not alan çok lüks modern bir cehennem olur" yorumunu yaptı.
İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, Fenerbahçe-Chelsea maçı öncesi yayınlandığı "Mateja Kezman İstanbul'da bir ‘cehennem' yaratmayı amaçlıyor" başlıklı haberinde, "Chelsea'nın Şampiyonlar Ligi yolculuğu öncesi açıklığa kavuşturulması gereken ilk şey Şükrü Saraçoğlu'nun klişe bir Türk stadı olmadığı" diye yazdı. Gazete şöyle devam etti:
"İdrarla lekelenmiş, paslanmış dikenli telle çevrilmiş, ‘Cehenneme hoş geldiniz' pankartları açıldığı bir beton stat ön yargıları olabilir. Ancak eğer Çarşamba günü Chelsea'nin buyur edileceği yer cehennem olacaksa, bu da wi-fi ve UEFA'dan beş yıldız not alan çok lüks, modern bir cehennem olur."
Fenerbahçe'nin Şükrü Saraçoğlu stadında tüm sezonda sadece bir defa maç kaybettiğine, Anderlecht, İnternazionale, PSV Eindhoven, CSKA Moskova ve Sevilla takımlarının orada yenilgiye uğradıklarına dikkat çeken gazete, Fenerbahçe'nin aşırı taraflarının ise, iyi organize olduklarını, en ünlüsünün de, Galatasaray sahasına Fenerbahçe bayrağı ve kebap bıçağı ile giren "Rambo" olduğunu yazdı.
Ancak son dönemde tarafların "şiddetten çok koreografi"ye ağırlık verdiklerini belirten gazete, Chelsea'nın "gürültü ve tutku" ile büyük bir iki tane pankart bekleyebileceğini kaydetti.
Fenerbahçeli Sırp oyuncusu Mateja Kezman'ın açıklamalarına yer veren gazete, Kezman'ın eski kulubü Chelsea için söylediği "İstanbul'a gelmekten mutlu olduklarını sanmıyorum, bize karşı oynamak kolay değil" sözlerine yer verdi.
İngiliz gazetesi, İstanbul'da seyircilerin bir faktör olacağını ancak Fenerbahçe'nin iyi oyuncularının olduğunun unutulmaması gerektiğini belirterek Alex'in Beşiktaş maçında iki gol attığını, Kazım Kazım'ın da aynı maçta çok iyi bir performans gösterdiğini vurguladı.