Adem'in cenazesi otopsinin ardından verilecek

HAGEN (İHA) - Almanya'nın Hagen şehrinde 17 gün önce can güvenliği tehlikede olduğu için polisten yardım isteyen, karakolda dövülerek hastanelik edildiği ileri sürülen ve önceki gün yoğun bakımda hayatını kaybeden Adem Özdamar (26), Samsun'un Bafra ilçesinde toprağa verilecek.

Savcılık, Özdamar'ın cesedinin, otopsi yapılmak üzere Dortmund şehrindeki adli tıpa gönderildiğini ve otopsinin ardından cenazenin aileye teslim edileceğini bildirdi.
Adem Özdamar'ın ağabeyi Salih Özdamar, kardeşinin ölümündeki sır perdesinin savcılıktan ve doktorlardan gelecek raporun aralayacağını belirtirken, taziyeleri kabul sırasında yaptığı açıklamada, "Savcılıktan onay bekliyoruz. Gerekli izinin ardından kardeşimin cenazesini alacağız. Otopsinin ardından çıkacak sonuca göre, Adem'i memleketine, Samsun ilinin Bafra ilçesine defnedeceğiz. Savcılık, Adem'in dosyasını yarın bize ulaştıracak. Kardeşimin ölümündeki sır perdesinin aralanacağına inanıyorum. Şu an olay hukuka intikal ettiğinden fazla derin açıklama yapamıyoruz. Her şey yarın bize verilecek savcılık ve doktorların raporlarında belli olacak. Davayı 3 avukat takip edecek" şeklinde konuştu.

Adem'in babası Dursun Özdamar (75) ise çok üzgün olduğunu, hukuka güvendiklerini ve oğlunun ölümüyle ilgili gerçeklerin ortaya çıkması için dua ettiğini söyledi.
Özdamar, 2 gün önce 19.30 sularında hayata gözlerini yummuştu.