HABER

Adliye bombacıları davasında 3 müebbet hapis

İSTANBUL (İHA) - Hakim ve savcıların servis otobüsüne cep telefonu düzenekli bomba yerleştirdikleri iddia edilen 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. Yargılanan 3 sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar hazır bulundu. Duruşmada son sözleri sorulan sanıklar, eski savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, verilen ara kararın ardından sanıklardan Erdal Özel, Şahnaz Şahin ve İhsan Kartal'ın, devletin birliğini bozmak, bağımsızlığını zayıflatmak ve devletin egemenliği altındaki topraklardan bir kısmını ayırmak amacına yönelik eylemler nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapisle
cezalandırılmalarına karar verdi.

Sanıkların duruşmadaki iyi hallerini göz önünde bulundurarak bu cezayı müebbet hapse çeviren mahkeme heyeti, sanıklardan Abdulkadir Uçar, İhsan Akbıyık, Suut Aydın ve Mehmet Şefik Aslan ise, çeşitli korsan gösterilere katılmak, örgüt adına patlayıcı madde taşımak, Galeria Alışveriş Merkezi'ne istihbarati keşif yapılması, örgüte yardım ve yataklık gibi çeşitli suçlardan 6 ay 3 ay ila 10 yıl arasında değişen çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.

Öte yandan müebbet hapse çarptırılan Erdal Özel, Şahnaz Şahin ile İhsan Kartal, örgüt adına çeşitli korsan eylemlere katılmak, patlayıcı madde bulundurmak, molotof kokteyl atmak, örgüt üyesi olmak, patlayıcı madde bulundurmak gibi çeşitli suçlardan 3 yıl 9 aydan 9 yıl 7 ay arasında değişen çeşitli hapis cezalarıyla cezalandırıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön