Adnan Oktar olayı hakkında çarpıcı yorum: Çok tehlikeli bir örgüt!

Adnan Oktar'a 1999 yılında düzenlenen operasyonun başında bulunan dönemin İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, bugün düzenlenen operasyona ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "19 yıl sonra bu konuda haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı" diyen Saçan, "Bugün yapılan çok yerinde ve doğru bir operasyon. Böyle bir örgütün gerçekten var olduğuna inanıyorum. Toplumda hem dini hem insani açıdan çok tehlikeli bir örgütün üzerine gidiyorlar" ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar ile beraber 235 kişi hakkında 4 ilde toplam 120 adreste operasyon başlatıldı. Oktar'ın Çengelköy'deki evinde gözaltına alındı.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 1999 yılında düzenlenen operasyonun başında yer alan eski İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, bugün düzenlenen operasyonu DHA'ya değerlendirdi.

"POLİS ÇOK TEHLİKELİ BİR ÖRGÜTÜN ÜZERİNE GİDİYOR"

Bugün İstanbul Emniyet'inden operasyona ilişkin yapılan açıklamaya dikkat çeken Saçan, "1999 yılında İstanbul Organize Suçlar Müdürü iken aynı gruba yönelik bir tek 'askeri casusluk' suçlaması hariç diğer bütün suçlardan dolayı operasyon yapmıştık. O operasyonların ardından 15 yıl kadar yargılandılar. Mahkemeleri uzata uzata zaman aşımından dolayı o dosya düşmüştü. Bugün yapılan operasyonun çok yerinde ve doğru bir operasyon olduğunu düşünüyorum. Böyle bir örgütün gerçekten var olduğuna inanıyorum. Polis iyi bir iş yaptı ve arkadaşları tebrik ediyorum. Toplumda hem dini hem insani açıdan çok tehlikeli bir örgütün üzerine gidiyorlar" diye konuştu.

o1

1999'DAKİ 'ADNAN OKTAR OPERASYONU'

1999 yılında yaptıkları operasyona ilişkin bilgiler paylaşan Adil Serdar Saçan şunları söyledi:

"O dönem operasyon 110 kişiye yönelikti. Bugün yapılan operasyona ilişkin İstanbul Emniyeti'nin yaptığı açıklamaya göre 'askeri casusluk' suçlaması hariç yapılan bütün suçlamalar bizim operasyonumuzda da vardı. 'İnsanları zorla alıkoymak', 'küçük yaşta çocuklara istismar ve birlikte olmak' var. Organize bir suç örgütünün yapabileceği her şey var. Örgüt, zengin ailelerin çocuklarına musallat olduğu için güçlüler. Bu çocukların belinde de silah var. Silahı da legal yollardan kullanan bir örgüt. Yani yasaların vermiş olduğu imkanları kullanan hem de bunları kendi amaçları doğrultusunda kötüye kullanan bir örgüt."

"HAKKIMDA 300'ÜN ÜZERİNDE DAVA AÇTILAR"

Düzenledikleri operasyonun ardından Adnan Oktar'ın başta dönemin Cumhuriyet Savcısı ve kendisi başta olmak üzere operasyonu yapanlara karşı yüzlerce dava açtığını kaydeden Adil Serdar Saçan, bu davalardan bazılarının halen daha devam ettiğini söyledi. Saçan, "Benim hakkımda 300'ün üzerinde suç duyurusunda bulundular ve dava açtılar. Bu suçlamalar nedeniyle halen daha devam eden yargılamalarım var. Kendilerine karşı kim bir operasyon yapsa onun üzerine gidiyorlar. Televizyon kanalları var ve burada durmadan iftira atıyorlar. Benimle ilgili 100'ün üzerinde program yaptılar ve karalama kampanyasında bulundular" dedi.

adnanoktar2

"BÜYÜK BİR PARA GÜCÜ VAR"

Adnan Oktar ve grubunun büyük bir para gücüne sahip olduğunu aktaran eski Polis Müdürü Saçan, bu güce de özellikle 'jön' denilen müritlerin zengin ailelerin kızlarını ayarladıklarını, onlarla birlikte olurken çekilen gizli kamera görüntüleriyle şantaj karşılığı para elde ettiklerini ileri sürdü.

"DİNLE HİÇ ALAKALARI YOK"

Adil Serdar Saçan, Adnan Oktar ve grubunun faaliyetlerini "dini bir kisve altında yürütüyorlar" şeklinde belirterek, "Bunlar güya İslamı modernize eden bir grup. Kendilerine göre yorumluyorlar. Aslında bunlar için İslam düşmanı en büyük grup diyebiliriz. Bir kere Adnan Oktar'ın dini bir eğitimi yok. Namaz vakitlerini sabah ve yatsı olmak üzere iki vakit kılıyorlar. Yani dinle hiç alakaları yok. Dinin kurallarının tamamen dışında olan; münafığın da ötesinde bir grup oluyorlar. Bunu da dış mihrakların desteğiyle yaptığını biliyoruz. İnternete baktığınızda da İsrail'in o dinci gruplarıyla irtibatlarını göreceksiniz. Buna 'masonluk' belgesi verdiler. Ne yazık ki böyle bir yapıdan bahsediyoruz" şeklinde konuştu.

OKTAR BABUNA OLAYI: BAŞLI BAŞINA BİR CASUSLUK OLAYIYDI

Saçan, bugün yapılan operasyonda 'askeri casusluk' suçlamasına yönelik ise "Hiç şaşırmadım. Dışarıyla bağlantıları var. Bir ara Türkiye'de Oktar Babuna ile ilgili 100 bin ünite kan toplandı. Bu kanlar Amerika'ya gönderildi. O dönem Sağlık Bakanı da söyledi, 'bizim gen haritamızı çıkartıyorlar' diye. Bu aslında başlı başına bir casusluk olayıydı. Amerika'da gönderilen bu kanlara ne olduğu ise belli değil. Biz bunu bu şekilde belirttiğimiz halde o dönem böyle değerlendirilmedi" ifadelerini kullandı.

2

"OPERASYON BİR GÜNÜN İŞİ DEĞİLDİR"

"Bu operasyon bir günün işi değildir" diyen Saçan, "Mutlaka izleme ve dinleme faaliyetleri vardır. Mutlaka polisin ve savcılığın elinde ciddi deliller var ki böyle büyük bir operasyonun emri verildi. Büyük operasyonlar da bir maliyet işidir. Örgütlü suç operasyonları sebep- sonuç ilişkisi kurulmadan yapılmaz. Çok uzun bir zamanda çok iyi çalışıldığını düşünüyorum. Temennim bu tür örgütlerin Türkiye'de yaşamasına izin verilmemesidir çünkü hem topluma hem insanlığa hem de dine büyük zarar veriyorlar. Televizyonlarda görülen o kedicikler gerçekten zor durumdalar. Zorla ameliyatlar yaptırılıyor, zorla orada tutuluyorlar. Onlar için gerçekten çok üzülüyorum çünkü yapıyı iyi biliyorum. Cesaret edip de kaçabilenler oldu. Bu örgüt öyle dışarıdan görüldüğü gibi değil. Çok derin örgüttür" değerlendirmesinde bulundu.

"19 YIL SONRA HAKLI OLDUĞUMUZ ORTAYA ÇIKTI"

Adil Serdar Saçan, Oktar ve grubuna yönelik suç örgütü suçlamasıyla ilk operasyonun 1999'da kendilerinin yaptığına dikkat çekerek, "Operasyonun ardından benim için çok büyük sıkıntılar oldu. Beni çok uğraştırdılar. 19 yıl sonra bu konuda haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı" dedi.

Adnan Oktar ile o dönem emniyette görüştüğünü anlatan Adil Serdar Saçan, şöyle konuştu:

"Gözaltına alındığında kendisiyle görüştüm. Kendisine 'din adamı olup olmadığını' sordum. 'Hayır dinle bir ilgim yok' dedi. 'Arapça biliyor musun?' diye sordum, 'bilmiyorum' dedi. 'Dini kitapları ve fetvaları bizim çocuklar yazıyor' dedi. Biz onları aldığımız zaman, 28 Şubat döneminin paşalarına, 'Bize eziyet ediyorlar. Biz Atatürkçüyüz' diye mektuplar yazmışlardı. Sonra birden bire 'Fethullahçı' kesildiler. Şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi taraftarı oldular. Yani kimi güçlü görüyorlarsa ona biat ettiler"

oktar3

Öte yandan Adnan Oktar ve grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda 110 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan aralarında Adnan Hoca'nın da olduğu 20 kişi tutuklanmıştı. Adnan Oktar, yaklaşık 8 ay tutukluluğun ardından tahliye edilmişti. Bu sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda ise Adnan Oktar ile beraber 235 kişi hakkında 4 ilde toplam 120 adreste operasyon başlatıldı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
BİLİYORSAN 19 YILDIR NEREDEYDİNİZ?
@obalki Daha önce de çok sağlam bir operasyon yedi, o dönemi hatırlayanlar bilir. Tüm türkiyeye adamı rezil rüsva ettiler. Ama işte adam yine kurtulmanın yolunu buldu, yine milleti kandırmayı başardı. Bugün yine operasyon yedi, bu sefer kurtulmaz inş.
simdiye kadar neredeydiniz ne olduda simdi tutuklaniyor bu adam merak ediyorum....
Sn Adil Serdar SAÇAN Siz O dönemde KOM müdürü iken Bu ahlaksızın bu pisliklerini biliyordunuz neden vurmadınız . Bu kadar kızın kanına giren bu şerefsizi eğer ben emniyette görev yapsaydım polis müdürü olmama gerek olmazdı Bekçi bile olsaydım bu ahlaksızı vururdum.
Yavaaaşşş.Ağır olda molla desinler! Çok film izlemişsin kardeş.Her polis her operasyonda yakaladığını vuruyormu?
Haberi okusanız adam zaten gereğini yapmış.Başlığı oku yorum yap.
zamanında görev başında nerdeydi aklın
günaydın
diğer tarikatlara sıra ne zaman gelcek siyasilerin destekledindiği
1999'da, 2000'de devlet bunları bitirmek için harekete geçmiş (PKK gibi, FETÖ gibi). Sonra 2002'de başa AKP getirilmiş, o da korumaya almış.
Ne adamsın bedri efendi bunu 3 yıl zaman aşımı yapıp AKP ye bağladın helal olsun o zamn bana göre de o zamn dsp ve CHPkk vardı bence onlar korudu nasıl olsa onlar dini olan birşey istemiyorlar bu adamı besleyip insanların dinini inanışlarını zayıflattı. Senin fikrinle gidersek bende bu sonucu çıkarıyorum. O yüzden iftira atmayın yeter yapılan doğru ise muhalefet olmayın destekleyin biraz da daha iyi bir ülke olalım lütfen.
ÇOK TEHLİKELİYSE MADEM 19 YILDIR NERELERDEYDİNİZ YENİMİ UYANMIŞLAR
@06_ankara_312 ADAMI DİNLEMEDEN YORUM YAPMIŞSIN BİRDAHA DİNLE
Bu ülke insanları ne zaman okumayı öğrenecek çok merak ediyorum! Adam demiş zaten operasyon yaptık 15 yıl dava sürdü zaman aşımına uğradı diye. Adama herkes giydirmiş yorumlarda sen biliyordun da neden birşey yapmadın diye. Vallahi pess!! Bu yorumları yapanlar işte bu ülkenin asıl sorunu. Sizin gibi okuma kültürü olmayan kalabalıklar yüzünden adnan gibi figürler rahatça oluşabiliyor bu memlekette. Lütfen yazıyı okumayanlar bu yorumu da okumasın.
laiklik elden gidiyeeah
19 yıldır nasıl bulmadık? Melih başkana sorsak Adnan hoca görünmez oluyordu, Kem küm ... Doğa üstü güçleri vardı der. İktidara sorsak 20 yıldır neredeydiniz diye? Yok cahape der yok Adnan hoca da bizi kandırmış der. Bu tür yapılanmalara devletin içinde dışında izin verilmeyecek arkadaş.
DİN ile ALAKALRI olmaz amma AKP ve REİSE BİAT ETMİŞLERDİR.TOPLUMUN TEPKİLERİ ARTMASA,AİLERLER YANIYORUZ FERYADINI BASMASA DEVRANINI DÖNDÜRECEK KEDİCİKLERİ İLE ZIRVAYA DEVAM EDECEKTİ.
bu adam bu zamana kadar neden içeri atılmadı
Darısı tüm mürit peşinde koşan cemaatlere.....!!
Dünya tarihindeki örgüt, güçlü çete tarihine baktığınızda en tehlikeli ve ihanetkar olanların dinci argüman üzerine kendini tanıtan toplumlara sinsi bir şekilde sokulan örgütlerdir.(İlla islam olması şart değil)Ulu önder Atatürk bunları 100 yıl önce gördü, fakat bizim halkımız bunları göremedi 100 yıldan buyana iftira atarak yüce Atayı dinsizlikle suçladılar,hatta bazı serseriler keşke yunan galip gelseydi dedi, gelinen nokta ortada, Örnek;Fetö Dinci iti, al sana Adan n fuhuş çetesi, daha nice cemaatler var, maalesef oy yada para için bunlara çanak tutuluyor,sonunda kaybeden toplum oluyor.
Bu Başkanlık çok eğlenceli, keşke 10 yıl önce geçseymişiz...
PEKİİİİ,DİN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIP,ONU ÇIKAR AMAÇLI KULLANANLAR NE OLACAK,BU ADAM GÖSTERE,GÖSTERE YAPTI,BU ZAMANA KADAR SEYREDİLDİ !!!...DEMEKKİ DİN ŞU AN EN TEHLİKELİ SİLAH İNSANLIK İÇİN,ÇOCUKLARIMIZ BİLE SORGULAMAYA BAŞLADI DEİSTLİĞE DOĞRU GİDİYORLAR,ZATEN BİR BAKIYORUZ,DİNSİZ,İMANSIZ ATEİST DEDİĞİMİZ İNSANLAR BU DÜNYAYA HİÇ ZARAR VERMEYİP HEP BİLİMLEN UĞRAŞMIŞ,VAR BUNDA BİR YANLIŞLIK,DİNLER UĞRUNA ÇOK KAN AKITILDI BU DÜNYADA !!!
Bu organize çetenin yasal boşlukları kullanarak insanları maddi ve manevi sömürerek mağdur ve perişan ettikleri ADLİYE AYAĞINA da bakılması lazım. Bunlarla işbirliği içinde olup davalarına bakan hakim ve savcıları da kısaca alıp incelemek lazım
Dinle hiç alakası yokmuş. Hangi şeyh tarikatçı siyasetçi dinle alakalı. Ya para toplarlar ya oy toplarlar.Dinle alakalı görünüp milleti yolarlar.Kabahat bunlara yüz verenlerde. Bıkmadınız mı ? soyulmaya.Gelen soydu giden soydu.
HAYIRLI İŞLER...
İŞİN HAS VE ESAS TARAFI HANİ DENİYOR YA!!DİNLE ALAKALARI YOK DİYE SANKİ DİĞER CEMAATLERİN DİNLE ALAKALARI VAR MI? SÖZÜM ONA DİN ÖĞRETİYORLAR.FETÖ DE DİN ÖĞRETİYORDU.NE? OLDU..KIYMETLİ REİSİM BU ÜLKEDE NE KADAR CEMAAT,TARİKAT VE SÖZÜM ONA DİNLE İLGİLİ DERNEK VE YER VARSA DERHAL KAPATIN. BUNLARINDA BİR GÜN FETÖ GİBİ OLMAYACAKLARI NE MALUM.YOK NUR CEMAATİYMİŞ YOK SÜLEYMANCILARMIŞ,YOK AZMENDİ CEMAATİ İMİŞ FALAN FİLAN.YALAN DOLAN.YOK CÜBBELİ AHMET.VS.YAHU BU YERLERE DİNİ ÖĞRENMEYE GİDENLEREDE YAZIKLAR OLSUN.ALIN KURANIN TÜRKÇE MEALİNİ,ALLAHIN ÖĞÜT VERDİĞİ GİBİ KENDİNİZ OKUYUN ÖĞRENİN.ÇOK MU? ZOR.
Eski müritler de tespit edilmeli, Şimdi devlet kurumunda olanlar vardır. Kumpas sistemi FETÖ ye benziyor anlatıldığı kadarıyla belkide ilişkilidir. İyice incelenmeli derine inilmelidir.
Adama yapmadıkları kalmamış sizin hibi cahillerde diyorki biliyordunda neden bişey yapmadın, biri de demişki bekçi bile olsam çeker vururdum yav he he kolaydı öyle istediğini vurmak cahil sürüsü
Lan bunlar ne miğde bulandırıcı seviyesiz yaratıklarmış hayvan bile demeye dilim varmıyor.
Diğer Haberler