HABER

Adobe Reader 8, internette daha güçlü

Adobe'nin üzerinde önemli değişiklikler barındıran yeni ürünü Reader 8, dijital imzalı belgeler ile internette iş yapmayı kolaylaştırıyor.

Adobe Systems, PDF formatını okuyabilen yeni ürünü Adobe Reader 8'i duyurdu. Mac OS X ve Windows'ta kullanılabilen ücretsiz yazılım, birçok yenilik getiriyor.

Bu yeniliklerin arasında, özellikle belgelerin internet ortamında paylaşılmasını sağlamaya yönelik kolaylıklar bulunuyor. Adobe bu şekilde Microsoft'un Vista ile Office belgelerinin boyutlarını büyük ölçüde düşürmesine karşılık vermiş oluyor.

Adobe'nin sunduğu online servis Adobe Acrobat Connect desteği, kişiselleştirilebilir araç çubuğu ile güvenlik açısından ileri bir özellik olan dijital imza yeniliğini getiriyor. Yeni Reader'ın kullanıcıları, belge, form ve çizimlerini doldurup dijital imza ile şifreleyebiliyor.

Programın getirdiği diğer yenilikler arasında, tamamen değişen arayüz tasarımı, yeni araçlar ve ayrıntılarla ilgili çok daha fazla seçenek de var.

İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca sürümleri hazır olan programın Çince ve Korece olan versiyonu 2007 yılı başında piyasaya sürülecek.

Şu anda, Mac OS X ve Windows işletim sistemlerinde kullanılacak olan versiyonu hazır olan Reader, Linux, HP/UX, AIX ve Solaris işletim sistemleri için 2007 yılında hazır hale gelecek.

Mobil tarafta ise Reader 8, Palm OS, Pocket PC ve Symbian kullanan Nokia Communicator 9500 ile birlikte kullanılabiliyor.

Adobe Reader 8'in bir özelliği de Mac tarafında ilk olarak Intel işlemcili bilgisayarlarda kullanılacak olması.

Programı ve kullanım kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön