HABER

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi çalışmaları

ANKARA (İHA) - Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi oluşturulması için yürütülen adres girişi ve güncelleme çalışmalarında Ankara'nın ilk sırada yer aldığı belirtildi.

Ankara Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye genelinde 22.5 milyon adresin belediyeler ve özel idare müdürlükleri tarafından Ulusal Adres Veri Tabanı'na (UAVT) eklendiği, bu kayıtların yüzde 5.3'lük bölümü olan 1.2 milyon adedinin Ankara'dan girildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Girilen ve güncellenen adres kaydı itibariyle Ankara ili tüm iller arasında ilk sıradadır" denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Ankara ilimizde, numaralama çalışmaları yaklaşık yüzde 90 oranında tamamlanmış olup, bunlardan yüzde 75'i UAVT'a işlenmiştir. İlgili kurumların bu konudaki çalışmaları devam etmektedir. Numaralama çalışmaları biten yerleşim yerlerinde Ocak ayından itibaren 'eşleştirme' alan uygulamasına başlanacaktır. Konuyla ilgili yasa, yönetmelik ve genelgelerde belirtilen süre ve süreçler, sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön