Afganistan'da cuma namazı sırasında camiye saldırı: 62 ölü

Afganistan’da bir camide meydana gelen 2 ayrı patlamada, ölü sayısı 62’ye yükselirken, yaralı sayısının 60’tan fazla olduğu açıklandı.

Afganistan'da cuma namazı sırasında camiye saldırı: 62 ölü

Afganistan’ın Nangarhar vilayetindeki Jaw Dara bölgesindeki camide, Cuma namazı sırasında 2 ayrı patlama meydana geldi.

Nangarhar Valisi Sözcüsü Attaullah Khogyani, 62 kişinin hayatını kaybettiğini, 60’tan fazla da yaralı olduğunu duyurdu. Yaralılardan bazılarının sağlık durumunun kritik olduğu, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğu belirtildi.

Khogyani, saldırının etkisiyle cami çatısının çöktüğünü kaydederek ölü sayısının artmasından endişe edildiğini bildirdi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
saldırıyı kim yapacak abd destekli islam adı altında kurdurturulan ama islami olmayan örgütlerce gerçekleştiriliyor,abd nin afganistanda ne işi olabilir amaçları islami terör örgütleriyle savaşmak gibi komik bir düşünceyle kendi hıristiyanlarını kandırıyor,oradaki madenler dünyada nadir bulunan elementler ve bir sürü çeşitli madenlerle dolu bunları ellerinde tutmak için terör kartlarını öne sürüyorlar.müslümanlar teknolojiye sahip olmadığı sürece bu oyunlarını oynamaya devam edecekler
@dur_adem_1968 kardeşim teknolojiye değil de beyine desen daha doğru değilmi.afganistan ırak libya yemen de olan katliamları görmeyipte suriyedeki rejime karşı amansız ca saldıran enbesiller gerçekleri görmesi ve anlamaları beklenemez. çünkü beyinleri saman doludur.en büyük teknoloji doğru çalışan beyin dir...kırdıysam afola ..teşekkürler..
Gitmeyiverin camiye, cumaya. Bak o çok güvendiğiniz, uğruna o kadar namaz kıldığınız Allah, kendi evi olan camileri ve namaz kılan insanları koruyamıyor işte. Niye kendinizi bu kadar tehlikeye atıyorsunuz boşu boşuna.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler