HABER

Afganistan'da kaybolan Alman vatandaşının kaçırıldığı kaydedildi

KABİL (İHA) - Afganistan Ticaret Bakanı Muhammed Amin Farhang, Afganistan'da kaybolan Alman vatandaşı Harald Kleber'in (42) kaçırıldığını teyit etti.

Afganistan Ticaret Bakanı Farhang, Afganistan'da yaşayan ve Müslüman olduktan sonra Afgan bir kadınla evlenen Alman vatandaşı Kleber'in kaçırıldığını doğruladı.

Farhang, "Farhang'la 3 yıl önce Kabil'e geldiğinde tanışmıştım. Bir sivil toplum kuruluşunda eğitim üzerine çalışmayı ve Herat'ta okul inşa etmek istediklerini söylemişti.

Bir Afgan kadınla evlenmişti ve düğününe beni de davet etmişti. Taliban, kaçırma olayını üstlenmiş değil ancak Haralt'ı kaçırarak, hapisteki militanlarıyla takas etmeyi
isteyebilir. Benim tahminim ise, Haralt'ın fidye amacıyla kaçırılmış olabileceği yönünde. Afganistan'da birçok kişi, kolay para kazanmak için bu yola başvuruyor" dedi.

Olayı duyar duymaz, yetkililerle temasa geçerek, durum hakkında bilgi aldığını ifade eden Farhang, "Herat kenti hala Afganistan'ın güvenli bir yeri ve yapılandırma süreci gayet iyi şekilde gidiyor. İki ay önce bu kenti ziyaret ettiğimde durumu bizzat inceledim. Kentte durum sakindi ve güvenlik sağlanmış vaziyetteydi" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön