Afrika'da kayboldu, Paris'te gözaltına alındı

Londra'da yaşayan ailesinin, Afrika'ya gittikten sonra aylardır haber alamadığı Türk genci Aydan Savaşkan'ın (20) Paris'te gözaltına alındığı ortaya çıktı.

The Mail on Sunday Gazetesi'nin haberine göre, gönüllü hayır işlerinde çalışmak üzere gittiği Afrika'da kaybolduktan sonra hayatından endişe edilen Türk öğrenci Aydan Savaşkan, sağ ve Fransa'da resmi makamlar tarafından tutuluyor.

Lancaster Üniversitesi'ndeki eğitimine bir yıl ara veren Aydan Savaşkan, geçen yıl 15 Eylül'de bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gitti. Besteci babası Sinan Savaşkan ve İngiliz öğretmen annesi Sarah Savaşkan, çocuklarına her ay 200 sterlin cep harçlığı gönderdi.

Afrika'da aşırı alkol gibi kötü alışkanlıklar edinen Sinan Savaşkan, kısa bir müddet sonra gönüllüler yurdunu terk ederek ucuz bir otele geçti. Otele yerleştikten sonra Avrupa'ya uyuşturucu göndermekle tanınan Afrika ülkelerine seyahatlere başlayan Türk genci, arkadaşlarına "Kıymetli taş işi yapıyorum" mesajları gönderdi.

Ailevi, şubat ayında Naorobi'den dönüş uçağında çocuklarının çıkmadığını gördü ve o günden bu yana oğullarından haber alamadı. Dört çocuk sahibi anne baba Savaşkanlar, polise başvurunca Scotland Yard devreye girdi. Aydan Savaşkan'ın neden gözaltına alındığı bilinmiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler